کدخبر : 134005
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۹:۰۳
فاقددیدگاه
پرینت

اختصاص مشوق سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی كم تقاضا

جنوب پرس: مديرعامل شركت شهرک‌های صنعتی فارس از اختصاص مشوق‌های سرمایه‌گذاری برای 42 شهرک و ناحيه صنعتی كم تقاضامحور استان خبر داد.

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی اظهار داشت: بر اساس تصویب هیئت‌مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی فارس این مشوق‌ها در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران برای تولید کالای ایرانی و تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، تا پایان امسال اعمال می‌شود.

وی افزود: در بخش شهرک‌ها و نواحی صنعتی کم برخوردار شامل سورمق آباده، برمشور شیراز، غدیرگه نی‌ریز، انرژی بر لامرد، زرین‌دشت، سده اقلید، خنجشت اقلید، بیرم لارستان، حسن‌آباد اقلید، جره و بالاده کازرون، جایدشت فیروزآباد، خنج، ایزدخواست آباده، ارسنجان، فسا، سروستان ۲، جهرم، چنارشاهیجان و بوانات مشوق‌هایی نظیر کاهش سهم پرداخت نقدی به ۵ درصد و افزایش مدت پرداخت اقساط به ۴۸ ماه در نظر گرفته‌شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: همچنین دص شهرک‌ها و نواحی صنعتی ای!D9� گروه به‌شرط بهره‌برداری طی برنامه زمان‌بندی و نیز ایجاد اشتغال بر اساس جواز تأسیس تا سقف ۹۰ درصد از اسناد تعهدی آن‌ها به‌عنوان مشوق، بازگردانده خواهد شد.

فتوحی از کاهش سهم پرداخت نقدی به ۵ درصد و افزایش مدت پرداخت اقساط به ۴۸ ماه در گروه شهرک‌ها و نواحی صنعتی کم تقاضامحور شامل اوز، کوثر جهرم، قیروکارزین، تنگ حنا نی‌ریز، داراب، خرمبید ۲، آباده طشک، رستم، مهر، میمند، فیروزآباد و خنجشت اقلید خبر داد.

وی گفت: در این گروه نیز به‌شرط بهره‌برداری طی برنامه زمان‌بندی و نیز ایجاد اشتغال بر اساس جواز تأسیس تا سقف ۷۰ درصد از اسناد تعهدی آن‌ها بازگردانده خواهد شد.

این مقام مسؤول در خصوص مشوق‌های در نظر گرفته‌شده برای شهرک‌های صنعتی که قبلاً واگذاری داشته اما با کاهش واگذاری روبرو شده است، تصریح کرد: در این گروه شامل شهرک‌ها و نواحی صنعتی فیروزآباد، آباده، ده فاضل نی‌ریز، پاسارگاد، حاجی‌آباد، زرین‌دشت، پشت سنگر و حسن لری لار، لارستان، اقلید ۱، سروستان، خرامه، استهبان و گراش نیز کاهش سهم پرداخت نقدی به ۱۰ درصد و افزایش مدت پرداخت اقساط از ۳۶ به ۴۲ ماه در نظر گرفته‌شده است.

 فتوحی ادامه داد: در این شهرک‌های صنعتی به‌شرط بهره‌برداری طی برنامه زمان‌بندی و نیز ایجاد اشتغال بر اساس جواز تأسیس تا سقف ۵۰ درصد از اسناد تعهدی سرمایه‌گذاران به آن‌ها بازگردانده خواهد شد.

وی بابیان اینکه نیمه دوم سال گذشته نیز مشوق‌های سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کم تقاضامحور و غیر تقاضامحور استان در نظر گرفته شد، مطرح کرد: با اعمال این مشوق‌ها شاهد استقبال سرمایه‌گذاران و رشد ۲ برابری واگذاری زمین بودیم که این موضوع نوید دهنده استفاده متقاضیان از این فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری برای ایجاد اشتغال و حرکت در مسیر توسعه صنعتی استان است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس خاطرنشان کرد: اختصاص این مشوق‌ها بتواند در رشد و ارتقای شاخصه‌های تولید و اشتغال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مؤثر و ظرفیت مناسبی برای تولید کالا و محصول داخلی در شهرک‌های صنعتی در سالی که به فرموده رهبر معظم انقلاب با عنوان حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری شده، فراهم کند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما