کدخبر : 133921
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
فاقددیدگاه
پرینت

سرنخ‌هایی از همکاری مدیران برکنار شده دانشگاه آزاد با ضد انقلاب به قوه قضائیه ارایه می‌شود/دلایل تجمیع دانشکده‌های استان تهران

جنوب پرس: رئیس سازمان امور رسانه‌ها، چاپ و انتشارات دانشگاه آزاد گفت: سر نخ‌هایی از همراهی و همکاری عده ای از مدیران برکنار شده این دانشگاه با جریانات ضد انقلاب به منظور تحریک عده معدودی از دانشجویان به دست آمده که به زودی آنها را به قوه قضائیه ارسال خواهیم کرد.
13960402000266_PhotoA

به گزارش جنوب پرس، صالح اسکندری رئیس سازمان امور رسانه‌ها، چاپ و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامیدرباره سیاست تجمیع دانشکده‌ها و مراکز آموزشی استان تهران در سوهانک گفت: بسیاری از ساختمان‌های دانشکده‌ها در واحدهای تهران که در نقاط مختلف شهر و به خصوص در اطراف خیابان انقلاب پراکنده بودند، فاقد استانداردهای اولیه فضاهای آموزشی بوده که موجب شکایت تعداد زیادی از دانشجویان و اساتید این دانشکده‌ها شده بود‌.
اسکندری با بیان اینکه برخی از این ساختمان‌ها حتی از یک حیاط ساده نیز برخوردار نبودند، گفت: اغلب این ساختمان‌ها آپارتمان‌های مسکونی یا اداری فرسوده‌ای بودند که حداقل های استاندارد و ضوابط فضاهای آموزشی در آنها رعایت نشده و هر لحظه امکان مخاطراتی نظیر آتش سوزی، نشست ساختمان، سقوط آسانسور در آن‌ها وجود داشت که بحمدالله با همت محمدمهدی طهرانچی و سایر همکاران وی در استان تهران این مسائل و مشکلات در حال برطرف شدن است.
وی گفت: مجتمع عظیم خریداری شده از کمیته امداد امام خمینی(ره) در زمینی بالغ بر ۷۰ هزار متر مربع جنب مترو است و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک پارک سوار اتوبوس اختصاصی ویژه دانشجویان دارای فضاهای ویژه‌ای شود که می‌تواند حداقل‌های ضوابط و استاندارد محیط‌های آموزشی را برآورده سازد.
رئیس سازمان امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به سوالی درباره اعتراضات اخیر در برخی دانشکده‌های استان تهران گفت: به نظر من این اعتراضات دانشجویی دو دسته هستند، دسته اول اعتراضات صنفی است که هفته گذشته در یکی دو دانشکده شکل گرفت که بلافاصله با ارائه توضیحات توسط مدیران استان تهران، ابهامات دانشجویان برطرف شد و قاطبه دانشجویان از آن فاصله گرفتند.
اسکندری افزود: دسته دوم از این اعتراضات جنبه سیاسی دارد که از اواخر هفته گذشته با ورود جهت دار رسانه های ضد انقلاب نظیر بی بی سی، آمدنیوز و … کلید زده شد.
وی با بیان اینکه جریانات ضد انقلاب که از تحولات مدیریتی در دانشگاه آزاد اسلامی بسیار عصبانی هستند، تدبیر تمرکز و تجمیع دانشکده‌ها و مراکز آموزشی استان تهران را بر خلاف سناریو ها و برنامه های پشت پرده خود به منظور ایجاد ناامنی در تهران و حتی برنامه های بلند مدت ضد فرهنگی خود می دانند.
صالح اسکندری با اشاره به غائله سال ۷۸ گفت: تاج‌زاده و آتش بیاران فتنه ۷۸ ( به نقل از مصاحبه رئیس وقت دانشگاه آزاد)  به دنبال آن بودند که اعتراضات دانشجویی در آن سال را از همین واحد تهران مرکز در حوالی میدان امام حسین (ع) آغاز کنند.
وی گفت: آنها حتی دور واحد تهران مرکز خاکریز می‌کشند لکن چون موفق نمی شوند این اعتراضات را به کوی دانشگاه می‌کشانند.
اسکندری در ادامه با بیان اینکه در سال ۸۸ نیز برخی مدیران وقت دانشگاه آزاد در هم پیالگی با فتنه گران تمام ظرفیت‌های این دانشگاه به خصوص واحدهای اطراف خیابان انقلاب را به عنوان پایگاه اصلی تجمع فتنه گران در اختیار آنها قرار دادند و به دانشجویان ظلم بسیاری کردند.
رئیس سازمان امور رسانه‌ها، چاپ و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی افزود: طبیعی است امروز که مدیران انقلابی و وفادار به نظام و انقلاب که اینگونه در مقابل تحولات مثبت در این دانشگاه موضع بگیرند و حتی اقدام به شعار نویسی علیه نظام و انقلاب کنند.

وی تاکید کرد: سر نخ‌هایی از همراهی و همکاری عده ای از مدیران برکنار شده با جریانات ضد انقلاب به منظور تحریک عده معدودی از دانشجویان به دست آمده که به زودی آنها را به قوه قضائیه ارسال خواهیم کرد.

اسکندری عموم دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی را فرزندان انقلاب خواند و گفت: دانشجویان این دانشگاه در مقاطع مختلف نشان داده‌اند از قدرت تحلیل سیاسی بالایی برخوردار هستند و مطمئن هستم همین اعتراضات سیاسی نیز توسط خود دانشجویان و بدون مداخله عوامل حراستی دانشگاه بر طرف خواهد شد.
اسکندری افزود: دشمنان این نظام و انقلاب چند ماه است مرتب می گویند این ماه یا ماه دیگر در کشور نا امنی ایجاد می‌شود اما به حول و قوه الهی این آرزو را به گور خواهند برد که بتوانند دانشگاه را پیاده نظام و ملعبه بازی‌های سیاسی و خصمانه خود بکنند.

منبع فارس/

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما