کدخبر : 133518
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۹
فاقددیدگاه
پرینت

انتخاب اعضای جدید اتاق اصناف شیراز و فارس

با برگزاری انتخابات الکترونیک، اعضای جدید هیئت رئیسه اتاق اصناف شیراز (مرکز استان فارس) که برای 4 سال آینده عهده‌دار مسئولیت هستند، انتخاب شدند.

به گزارش جنوب پرس ،  رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس دوشنبه ۳۱ اردیبهشت در خصوص برگزاری انتخابات هیئت رئیسه‌ی اتاق اصناف شیراز، گفت: انتخابات هیئت رئیسه اتاق اصناف همزمان با سراسر کشور در شیراز و ۲۶ شهرستان استان فارس برگزار شد.

علی همتی افزود: در این دوره از انتخابات، از ۷۸ رئیس اتحادیه‌های صنفی شهرستان شیراز، ۷۷ نفر در انتخابات شرکت کرده و رای دادند و بعد از شمارش آراء اعضای اصلی و علی‌البدل هیئت رئیسه مشخص شد.

او با اشاره به اینکه هیئت رئیسه اتاق اصناف شیراز در این دوره، ۱۲ داوطلب داشت، گفت: ۵ نفر از این داوطلبان به نام‌های آقایان سید محمود هاشمی، قدرت‌الله جوکاری، ناصر مهرتاش، خدابخش رضایی و احمدرضا وردی‌زاده، موفق به کسب اکثریت آرا شدند.

همتی گفت: آقایان سید محمود هاشمی ۶۵ رای، قدرت‌الله جوکاری ۵۲ رای، ناصر مهرتاش ۴۵ رای، خدابخش رضایی ۴۲ رای و احمدرضا وردی‌زاده ۲۹ رای از مجموع ۷۷ رای را کسب کرده‌اند.

او خاطرنشان کرد: آقایان اسدالله اوجی و علی‌رضا سخنوریان به ترتیب از صنوف توزیعی و تولیدی به عنوان اعضای علی‌البدل انتخاب شده‌اند.

همتی خاطرنشان کرد: در استان ۱۶۰ هزار واحد فعال صنفی و در شیراز ۶۰ هزار واحد صنفی فعال است که ضرورت دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: انتخابات هیئت رئیسه اتاق‌های اصناف شهرستان‌ها نیز تحت نظارت کمیسیون نظارت و هیئت اجرایی برگزار شده است.

بنا بر این گزارش ایسنا، همتی گفت: داوطلبان شرکت کننده در این انتخابات مدت سه روز کاری فرصت دارند که اعتراض‌های خود را به هیئت اجرایی برگزاری انتخابات و کمیسیون نظارت مرکز استان ارائه دهند؛ در پایان ۳ روز منتخبان، طی جلسه‌ای رئیس و دیگر اعضای هیئت رئیسه شامل نواب رئیس و خزانه‌دار و دبیر را مشخص خواهند کرد.

به گزارش ایسنا صدور پروانه کسب، نظارت بر عملکرد کلیه اتحادیه‌ها، آموزش و توانمندسازی و بازدید از اصناف و … مهمترین وظایف اتاق اصناف را شامل می‌شود اگرچه طی دوره‌ی گذشته و در مقایسه با سایر ادوار فعالیت هیئت رئیسه، اتاق اصناف شیراز کمترین میزان ارتباط را با رسانه‌ها داشته است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما