کدخبر : 132572
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
فاقددیدگاه
پرینت

مدیریت اسلامی در برخورد با آسیب های اجتماعی ضروری است

جنوب پرس:  مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: مدیریت اسلامی در برخورد با آسیب های اجتماعی ضروری است.

علی اکبر انصاری راد

به گزارش جنوب پرس ، حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد صبح سه شنبه در همایش طلایه داران تبلیغ که در بندرعباس برگزار شد، بیان داشت: ماه رمضان برای همه مسلمانان یک فرصت، امکان برای تبلیغ است. شرایطی در ماه مبارک رمضان برای تبلیغ دین مبین اسلام فراهم می شود که شرایط فوق العاده و خاص است.

وی عنوان کرد: در شرایط کنونی جامعه همچون آسیب های اجتماعی، بزه کاری و فعالیت های دشمنان در راستای تضعیف اسلام باید از ظرفیت مدارس، کانون ها، مساجد و حسینیه ها بهره ببریم و اسلام ناب محمدی را به تمام مردم جامعه معرفی کنیم و به شبهات پاسخ دهیم.

حجت الاسلام انصاری راد افزود: هر ساله همایش طلایه داران تبلیغ برگزار می شود و باید با اختضاعات و شرایط روز حرکت کنیم. عصر ماهواره ها، اینترنت و فضای مجازی است. ماهواره به خانه ها رخنه کرده است و جوانان را گمراه کرده است و باید در مقابل این شرایط تصمیمات مهم و مناسبی اتخاذ کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان خاطرنشان کرد: برای تبلیغ دین باید ابتدا از خودمان آغاز کنیم و پس از تذهیب اخلاق و درونیات به دنبال تبلیغا دین در میان مردم باشیم.

وی تصریح کرد: در نشست های کارشناسی مطرح شده است که سالانه هزینه های هنگفتی در حوزه های فرهنگی به ادارات و سازمانها تخصیص داده شده است اما استفاده از ظرفیت روحانیت موثرترین ظرفیت برای رفع آسیب های اجتماعی است. با استفاده از ظرفیت این نیروی گسترده و پر تلاش بیشتر نتیجه خواهیم گرفت.

حجت الاسلام انصاری راد عنوان کرد: روحانیون در ماه مبارک رمضان تحلیل شرایط منطقه توسط روحانیون در نشست های عمومی و تخصصی برای مردم، تبعین شعار سال حمایت از کالای ایرانی، ترویج سبک زندگی ایرانی – اسلامی، وحدت و یکپارچگی، صرفه جویی در حامل های انرژی را حتما مورد توجه قرار دهند.

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری بر آسیب های پنجگانه حاشیه نشینی، مراکز بحرانی، اعتیاد، طلاق و مفاسد اخلاقی تاکید دارند و روحانیون در طول ماه مبارک رمضان توجه ویژه ای در راستای اعلام این موضوعات در میان مردم داشته باشند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان خاطرنشان کرد: در هرمزگان با توجه به مختصات تعریف شده نداریم، در راستای کنترل مفاسد اخلاقی، طلاق و اعتیاد باید تلاش کنیم. در شهر بندرعباس ۱۳ نقطه آسیب پذیر شناسایی شده است. برای هر نقطه یک مربی روحانی مشخص شده است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما