کدخبر : 132473
دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹
فاقددیدگاه
پرینت

پیشرفت گفتمان سازش و دیپلماسی کرنش پس زدن برجام است

جنوب پرس: نویسنده کتاب "پایی که جا ماند" با تاکید بر این که "ما می‌توانیم"زیر چتر گفتمان مقاومت است گفت: پیشرفت در گفتمان مقاومت، ابدی و ماندگار است اما در گفتمان سازش و دیپلماسی کرنش، پس زدن برجام است.

به گزارش جنوب پرس ، سیدناصر حسینی‌پور امروز در جمع خانواده شهدا و جمع کثیری از مسؤولان استانی و شهرستانی اظهار داشت: شهیدان مردان تصمیم بودند، آنان به دردهایی از جنس عشق مبتلا بودند، همین عامل سبب ماندگاری و جاوادانگی آنان شد و هیچ وقت کهنه نمی‌شوند.

وی افزود: میزان شهدا، درستی بود نه درشتی، آنان اهل کوتاهی نبودند و در برابر ظلم و متجاوز کوتاه نیامدند، شهدا تکلیف را وظیفه خود می‌دانستند و حقیقت را تنهاترین سرنوشت خود بشمار می‌آوردند.

نویسنده کتاب “پایی که جا ماند” تصریح‌کرد: به واسطه خون شهدا، دین به ما رسید و عزت و احترام یافتیم، و گرنه کیست که نداند با خداخواهان خرماطلب به هیچ جا نمی‌توان رسید.

حسینی‌پور در ادامه، کربلا و عاشورا را زادگاه و زادروز مردان شهادت دانست و بیان‌ داشت: لاله‌ها، سنگ بازار ترازو نیستند و با سکه نیز همسو نخواهند بود.

وی ابراز داشت: شهیدان باران رحمت حق بر زمین هستند اگر شهدا نبودند واژه عشق ابتر می‌ماند، آنان رفتند تا ما، ماندن را بیاموزند، شهدا از حجاب جان گذشتند تا حجاب غفلت روحی ما را در زندگی ماشینی پاره کنند.

نویسنده کتاب “پایی که جا ماند” اذعان‌ داشت: جنگ حسین فهمیده که همان جنگ عاشورایی بود شاخصه‌هایی دارد که می‌بایست تمامی آن‌ها را برای نسل جوان تبیین کرد، یکی از این شاخصه‌ها، اخلاق است، دنیای کنونی می‌خواهد ما را بی‌اخلاق معرفی کند.

حسینی‌پور، عشق به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و عظمت روحی رزمندگان را از دیگر شاخصه‌های جنگ عاشورایی عنوان‌کرد و افزود: میهن اسلامی، امنیت و اقتدار خود را مدیون شهداست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جمله “ما می توانیم” زیر پرچم گفتمان مقاومت است و پیشرفت در گفتمان مقاومت، ابدی و ماندگار است اما در گفتمان سازش و دیپلماسی کرنش، پس زدن برجام است.

نویسنده کتاب “پایی که جا ماند” ادامه داد: به همان میزان که از دست امپریالیسم ناراحتیم و با آنان می‌جنگیم و سازش نداریم،به همان اندازه با لیبرالیسم وطنی نیز مشکل داریم، شهدا خیلی از دست اینان اذیت شدند، در یادواره‌های شهدا باید لیبرالیسم‌های وطنی را بشناسیم.

حسینی‌پور همچنین اضافه کرد: لیبرالیسم‌های وطنی همان تفکری است که می‌دانست شهید مصطفی احمدی‌روشن در روز ۲۱ دی ماه در میدان گل‌ها خیابان کتابی با بمب مغناطیسی به شهادت رسید اما در روز ۲۱ دی ماه، قلب راکتور اراک را پر کردند.

وی بیان‌داشت: هرجا در مذاکره با شیطان و نظام سلطه، اگر چیزی دادیم از کیسه گفتمان مقاومت دادیم، همچنین هرجا گفتمان سازش نیز چیزی به غربی‌ها داد و حرفی برای مذاکره داشت از کیسه گفتمان مقاومت است.

نویسنده کتاب “پایی که جا ماند” تصریح‌کرد: دشمن از تفکر حسین فهمیده‌ای و جنگ عاشورایی کینه دارد، به همین دلیل برای ضربه‌زدن به نظام و انقلاب از هیچ توطئه و ترفندی دریغ نمی‌کند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما