کدخبر : 132461
دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
فاقددیدگاه
پرینت

اجرای طرح نظارتی ویژه کالاهای اساسی در ماه رمضان

جنوب پرس: مدیرکل استاندارد فارس گفت: طرح ويژه نظارتی ماه مبارک رمضان بر چند قلم از کالاهای اساسی از شنبه در سرتاسر استان آغاز می‌شود.

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد فارس، مرتضی رهنما اظهار داشت: در آستانه ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضا برای مواد غذایی به‌ویژه اقلام لبنی، پروتئینی، برنج، روغن، قند و شکر و شیرینی‌های پرمصرف مرسوم در ایام مذکور طرح نظارتی ماه مبارک رمضان  در استان فارس  اجرا می‌شود.

وی افزود: در قالب این طرح نظارت بر قنادی‌ها که مصرف‌کننده عمده شکر و روغن و همچنین آرد هستند صورت خواهد گرفت.

مدیرکل استاندارد فارس گفت: در راستای اجرای وظایف قانونی سازمان ملی استاندارد  در جهت  صیانت از حقوق مصرف‌کنندگان  به دنبال نظارت  مستمر بر بازار و توجه ویژه به موضوع نظارت بر توزیع کالاهای مشمول استاندارد و پر تقاضای این ماه مبارک، بازرسی‌ها در این ماه  تشدید می‌شود.

رهنما تصریح کرد: تمامی مواد  اولیه زولبیا و بامیه اعم از شکر، روغن، آرد و همچنین جعبه مقوایی آن مشمول استاندارد اجباری هستند و بازرسان اداره استاندارد با حضور در قنادی‌ها، بر مصرف این اقلام نظارت نموده تا جعبه‌های مقوایی تهیه‌شده از مواد ضایعاتی مورداستفاده قرار نگیرد و یا زولبیا و بامیه در روغن‌های سیاه پخت نشود.

 وی ادامه داد: تمامی شهروندان و هم استانی‌ها می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف  مراتب را طریق شماره تلفن‌های ۱۵۱۷ و ۳۶۲۹۰۹۰۶ به این اداره کل منعکس کنند تا بازرسان این اداره کل  در نخستین فرصت موضوع را پیگیری کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما