کدخبر : 132460
دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
فاقددیدگاه
پرینت

ایمن‌سازی جامعه برابر شیوع بیماری‌ها

جنوب پرس: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با مثبت ارزیابی کردن رعایت ایمن‌سازی در برابر شیوع بسیاری از بیماری‌های واگیر و غیر واگیر گفت: با گسترش فرهنگ استفاده صحیح از تزریق واکسن به‌ویژه در دوران کودکی از مرگ‌ومیر ناشی از بیماری‌های عفونی جلوگیری می‌شود.

عبدالرسول همتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: سالانه میلیون‌ها نفر در جهان به دلیل انواع بیماری‌های غیر واگیر جان خود را از دست می‌دهند و با گسترش فرهنگ استفاده صحیح از تزریق واکسن به‌ویژه در دوران کودکی از مرگ‌ومیر ناشی از بیماری‌های عفونی جلوگیری می‌شود.

وی با مثبت ارزیابی کردن رعایت ایمن‌سازی در برابر شیوع بسیاری از بیماری‌های واگیر و غیر واگیر، افزود: بسیاری به دلیل شیوع بیماری‌های غیر واگیر مشکلات ناشی از بیماری‌های واگیر را فراموش کرده درصورتی‌که هنوز شاهد بیماری آنفلوانزا هستیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: دستیابی به اهداف ملی پوشش واکسیناسیون در تمامی شهرستان‌ها، کاهش شیوع بیماری هپاتیت «بی»، فراهم‌سازی واکسن‌های جدید اولویت‌دار در برنامه پنج‌ساله، همه‌گیر شدن واکسن تزریقی فلج اطفال موردتوجه وزارت بهداشت است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما