پرداخت زکات به امنیت روانی، اجتماعی کمک می کند

کدخبر : 132401
یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
فرماندار قشم گفت: پرداخت زکات در تقویت امنیت روانی، اجتماعی و اقتصادی جامعه موثر است.

زکات

به گزارش جنوب پرس [1] ، علیرضا نصری صبح یکشنبه در همایش زکات بیان داشت: پرداخت زکات یکی از راه های توزیع ثروت و انتفاع عموم از مواهب اقتصادی جامعه است.

نصری اظهارداشت: افزایش دارایی افراد نتیجه شرایط و علل مختلف است که بر اساس اعتقادات دینی، بدون اراده و خواست الهی، کسب آن ممکن نخواهد بود و پرداخت زکات به تعادل اقتصادی و تقویت امنیت روانی، اجتماعی جامعه کمک کند.

فرماندار قشم عنوان کرد: پرداخت زکات به ارتقاء سرمایه انسانی، اجتماعی و در نهایت فراهم کردن زمینه رشد و رونق اقتصادی از طریق بکارگیری سرمایه های راکد و حبس شده، مدد می رساند.

نصری اظهار داشت: استفاده از تعالیم غنی اسلامی گره گشای بسیاری از معضلات اقتصادی و اجتماعی خواهد بود.

فرماندار قشم بیان کرد: نقش زکات در دست یابی به اهداف توسعه ای، افزایش سطح زندگی عمومی، اشتغال و توزیع عادلانه خدمات بهداشتی، آموزشی بسیار مهم و تعیین کننده است.

نصری بیان داشت: زکات به عنوان مالیات اسلامی تا حد زیادی گردش سرمایه و خروج جامعه از وضعیت ثروت اندوزی و تبدیل منابع مالی واقعی به سرمایه مولد کمک می کند.

فرماندار شهرستان قشم اظهار داشت کاهش مفاسد اقتصادی و پیامدهای اجتماعی از نتایج پرداخت زکات در جامعه اسلامی است. پرداخت زکات تقویت برادری و تعمیق روابط و بنیه دینی اقشار مختلف مردم را مستحکم تر می کند.

فرماندار شهرستان قشم عنوان کرد: تشکیل صندوق بیمه از طریق صندوق زکات برای رفع مشکلات مسکن، ازدواج، قرض الحسنه و خروج از تنگناهای ناگوار موجب اقتدار امت اسلامی می شود.

منبع:مهر


URLs in this post:

[1] جنوب پرس : http://jpnews.ir

Copyright © 2015 جنوب پرس. All rights reserved.