کدخبر : 132387
یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
فاقددیدگاه
پرینت

وزارت نفت به تعهد خود در مورد پایگاه امداد هوایی «دیر» عمل کند

جنوب پرس:  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دیر گفت: پایگاه امداد هوایی شهرستان دیر، تعهدی است که وزارت نفت از اجرای آن سر باز زد و پس از چهار سال همچنان در بلاتکلیفی است.

مهدی نظامیان

به گزارش جنوب پرس ، مهدی نظامیان صبح یکشنبه به مناسبت هفته هلال احمر در جمع خبرنگاران شهرستان دیر، طرح پایگاه امداد هوایی را یکی از پروژه های مهم و حیاتی جنوب استان بوشهر، برشمرد و اظهار داشت: این پروژه در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار و در تعهد وزارت نفت است، ولی با وجود مطالعاتی که توسط هلال احمر صورت گرفته، تا کنون اعتباری برای آن تخصص نیافته و معطل است.

نظامیان با بیان اینکه اعتبار اولیه این پروژه ۱۲۰ میلیارد ریال است، تصریح کرد: دیوار کشی این طرح با اعتبار یک میلیارد ریال توسط هلال احمر استان اجرا شد اما متاسفانه بعد از گذشت ۴ سال از آغاز عملیات اجرایی دیوار کشی، همچنان نفتی‌ها نسبت به تعهد خود پایبند نیستد.

وی، ساخت انبار امدادی در شهرستان دیر را از دغدغه های مهم و اصلی هلال احمر برشمرد و گفت: در حال حاضر با حمایت مدیر عامل هلال احمر استان و پیگیری فرماندار دیر قطعه زمینی به مساحت سه هزار مترمربع به این کار اختصاص پیدا کرد و هلال احمر استان نیز یک میلیارد ریال برای زیرسازی و تسطیح آن در نظر گرفته است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دیر با تاکید بر اهمیت ساخت انبارهای امدادی در دیر، اظهار داشت: با توجه به حادثه خیز بودن شهرستان دیر و حوادثی نظیر سیش، سیل و زلزله که در یکی دو سال گذشته در این شهرستان اتفاق افتاد، موضوع ساخت انبارهای امدادی و دپو اقلام امدادی از برنامه‌های اصلی جمعیت هلال احمر است که مشارکت خیرین و تخصیص اعتبار شهرستانی برای عملیات اجرایی ساختمان آن مهم و ضروری است.

نظامیان با بیان اینکه درمانگاه تخصصی هلال احمر شهرستان دیر به دلیل اینکه پزشک متخصص در اختیار این درمانگاه قرار نگرفت، تعطیل شد و درمانگاه تامین اجتماعی به این محل انتقال پیدا کرد، افزود: در سال گذشته با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر کشور،پایگاه امداد جاده ای جاشک افتتاح شد.

وی از تخصیص ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار برای ساخت قایق دریایی هلال احمر دیر از محل تملک دارایی شهرستان خبر داد و اظهار داشت: بالا بردن توانمندی امدادگران و تشکیل تیم های امدادی تحت عنوان خانه های هلال از مهمترین اهداف هلال احمر شهرستان دیر، است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دیر گفت: در حال در حوزه جوانان، داوطلبان و امداد سه هزار نفر عضو جمعیت هلال احمر شهرستان دیر هستند و در بحث امداد و نجات نیز دو تیم ۳۳ نفره امداد گر و نجات گر در حال خدمات دهی به شهروندان هستند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما