کدخبر : 132373
یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
فاقددیدگاه
پرینت

قشم برای میزبانی رقابت‌های ملی شترسواری کشور آمادگی دارد

جنوب پرس: رئیس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی قشم، گفت: قشم آمادگی لازم برای میزبانی رقابت‌های ملی شترسواری کشور را دارد.

به گزارش جنوب پرس ، عبدالرحیم رضوانی  اظهار داشت: مناطق مختلف جزیره زیبای قشم به ویژه روستاهای غرب این جزیره از دیرباز به دلیل شرایط خاص آب و هوایی، مکانی مناسب برای پرورش شتر بوده و در کنار این کار، روستائیان همواره خود اقدام به برگزاری رقابت‎‎های شترسواری از گذشته‌های دور به صورت غیرحرفه‌ای می‌کرده‌اند.

وی با اشاره به فعالیت ۲۰ نفر شترسوار در قشم به صورت حرفه‌ای برای شرکت در رقابت‌های داخلی و خارجی، افزود: با توجه به ظرفیت‌های موجود در این جزیره، در صورت همکاری هر چه بیشتر دستگاه‌های مسؤول و مدیریت عالی استان هرمزگان و شهرستان قشم، می‌توان رقابت‌های ملی شترسواری را به میزبانی این جزیره انجام داد.

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی شهرستان قشم با اشاره به موفقیت شترسواران قشمی در هشتمین دوره رقابت‌های ملی شترسواری که به میزبانی اصفهان و در کویر ورزنه این استان برگزار شد، گفت: شترسواران قشمی در این رقابت موفق به کسب عناوین اول، دوم و چهارم شدند.

رضوانی در این گفت‌و‌گو با اشاره به اعزام یک تیم فنی متشکل از داوران و مسؤولان برگزاری در رشته شترسواری از قشم به این رقابت‌ها، گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و استعدادهای خوب در قشم، به دنبال میزبانی این رقابت‌ها برای سال آینده در صورت توافق با مسؤولان فدراسیون ورزش روستایی هستیم.

وی با بیان این‌که هم‌اکنون پایگاه شترسواری در روستای گورزین قشم واقع است، افزود: با توجه هر چه بیشتر به ورزش بومی و محلی و ورزش‌هایی هم‌چون شترسواری که ریشه در گذشته و فرهنگ مردم این منطقه دارد، می‌توان گام‌های ارزنده‌ای در جهت جذب هرچه بیشتر گردشگران به این جزیره برداشت.

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی قشم در این گفت‌وگو از حمایت‌های سازمان منطقه آزاد قشم، اداره‌کل ورزش و جوانان هرمزگان و قشم، هیات ورزش روستایی هرمزگان در جهت اعزام نفرات این شهرستان به رقابت‌های ملی، تقدیر کرد.

رضوانی اظهار کرد: مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و هم‌چنین دانشور مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان، نگاه بسیار روشن و ویژه‌ای نسبت به توسعه ورزش روستایی در این جزیره دارد و در این مسیر نیز همواره حمایت‌های خوبی انجام داده‌اند که امیدواریم این حمایت‌ها تداوم داشته باشد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما