کدخبر : 132145
شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹
فاقددیدگاه
پرینت

سامانه مسابقات آنلاین کتابخوانی «روستاییان فرزانه» رونمایی شد

جنوب پرس: سامانه مسابقات آنلاین کتابخوانی«روستاییان فرزانه» که توسط روستای دوستدار کتاب «امامزاده بزم» بوانات فارس راه اندازی شده است در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی شد.

سامانه مسابقات آنلاین کتابخوانی «روستاییان فرزانه» رونمایی شد

به گزارش جنوب پرس ، رییس شورای اسلامی روستای امامزاده بزم با اعلام این مطلبگفت: سال گذشته ۴ مسابقه کتابخوانی در روستای امامزاده بزم با عناوین «قیام اندیشه» در حاشیه تعزیه تاریخی عاشورا، «خونه به خونه»، «ماهک و پرنده ها» در حاشیه پیاده روی ۱۵هزارنفری رضوی(ع) و «روستاییان فرزانه» به صورت فیزیکی برگزار شد اما در سال جاری تصمیم گرفته شد که افزون بر برگزاری این مسابقات، سامانه ای برای رقابت های کتابخوانی آنلاین ایجاد شود تا علاوه بر حذف کاغذ در فرآیند برگزاری مسابقه، افراد بیشتری فرصت حضور در مسابقات را پیدا کنند.

قاسم زراعتی با بیان اینکه سامانه مسابقات آنلاین کتابخوانی «روستاییان فرزانه» توسط موسسه آفتاب مهرصبا فارس به عنوان مجری طرح های کتابخوانی روستای دوستدار کتاب امامزاده بزم و با همکاری کمپین مروج کتابخوانیِ روستا طراحی و اجرا شده است گفت: این سامانه در سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران با حضور مدیرکل استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون گردشگری استاندار فارس و سرپرست اداره کل ارشاد فارس در قالب برنامه های روز فرهنگ و هنر استان فارس رونمایی شد.

این فعال فرهنگی در تشریح سامانه مسابقات آنلاین کتابخوانی «روستاییان فرزانه»، گفت: این سامانه در پایگاه اطلاع رسانی حرفه ای روستای امامزاده بزم به آدرس ww.emamzadehbazm.gigfa.com  راه اندازی شده است بر این اساس افراد با مراجعه به این پایگاه، می توانند کتاب الکترونیکی مورد نظر را دریافت کرده و در زمان مقرر با مراجعه به صفحه آزمون آنلاین در مسابقه شرکت کنند.

رییس شورای اسلامی روستای امامزاده بزم افزود: برای مسابقه شماره یک، کتاب «پنج داستان» از شاهکارهای جلال آل احمد انتخاب شده است که علاقه مندان تا ۵ خرداد ماه برای شرکت در مسابقه مهلت دارند.

زراعتی افزود: مسابقات آنلاین کتابخوانی در گستره ایران برگزار می شود اما اما جامعه هدف برای تبلیغات گسترده در فاز اول روستاهای شهرستان بوانات و استان فارس خواهد بود.

وی گفت: امسال روستای امامزاده بزم علاوه بر رونمایی از این سامانه با ارائه چند برنامه از جمله «نمایشگاه عکس فعالیت های ترویج کتابخوانی»، «معرفی نویسندگان و مشاهیر بوانات در قالب نمایشگه کتاب»، «عرضه کتاب تاریخ و فرهنگ و بوانات»، «انتشار بولتن روستای دوستدار کتاب امامزاده بزم»  و … در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور جدی داشت.

رییس شورای اسلامی روستای امامزاده بزم تاکید کرد: روستای امامزاده بزم از معدود روستاهای بدونِ کتابخانه ای است که عنوانِ روستای دوستدار کتاب ایران را به دست آورده و امسال تمام تلاش خود را برای ایجاد یک کتابخانه درخور نامِ این روستای تاریخی و هدف گردشگری متمرکز می کند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما