کدخبر : 132079
شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۹:۲۱
فاقددیدگاه
پرینت

تصور «اروپای بدون آمریکا» یک خیال خام است

جنوب پرس: نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در تحلیل آینده برجام گفت: تصور ایستادن اروپا کنار ایران بدون آمریکا، یک خیال خام است.

به گزارش جنوب پرس ، مسعود رضایی امروز  در تحلیل آینده برجام پس از خروج رسمی آمریکا از این قرارداد بین‌المللی، اظهار داشت: این تصور اشتباهی است که ما فکر کنیم اروپا بدون آمریکا در کنار ما قرار خواهد گرفت و باید گفت چنین تصوری، خیال خامی بیش نیست.

وی افزود: در برجام، قطعاً اروپا در کنار آمریکا خواهد بود و نباید روی آنان حساب کرد، بلکه باید روی پای خودمان بایستیم.

رضایی با بیان اینکه اروپای غربی و شرقی و حتی روسیه قابل‌اعتماد نیست و نباید روی آن حساب باز کرد، افزود: این دیدگاه که فکر کنیم اروپا و آمریکا موضعی جدا از یکدیگر نسبت به ایران دارند، کاملاً اشتباه است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: کشور ما طبق قرارداد خود در برجام عمل کرد اما حالا که آمریکا آن را لغو کرده، ما نیز نمی‌توانیم در آن بمانیم اما نباید به روش ترامپ و از روی دیوانگی با این قضیه برخورد کنیم بلکه همچنان به دنیا نشان دهیم که کشوری اهل مذاکره و صلح بوده و هستیم تا حقانیت خود را ثابت کنیم.

وی با بیان اینکه به حرف‌های ترامپ نباید اهمیت داد، خاطرنشان کرد: اگر معتقدیم که تحریم‌ها اثری بر کشور نداشته است، باید با آرامش کار خود را ادامه دهیم و پیش از آنکه آمریکا اقدام خطرناکی علیه ما نکرده، ما نیز دست به اقدامی نزده و بهانه به دست آنان ندهیم.

رضایی در نگاهی دیگر به قرارداد برجام خاطرنشان کرد: به‌هرحال قرارداد برجام در دولت اوباما بسته شد و با آمدن ترامپ که فردی ماجراجوست و جمهوری‌خواه‌ها، طبیعی است که تفاوت دیدگاه نسبت به این قرارداد وجود داشته باشد، گرچه تاریخ در مورد ما قضاوت خواهد کرد.

این نماینده مجلس همچنین گفت: به‌هرحال در برجام کشور ما تمام تلاش خود را انجام داد که به دنیا نشان دهد اهل صلح و آشتی است و دنبال چالش نیست اما گویی طرف مقابل به ما اعتماد نداشت و فکر می‌کرد که دنبال جنگ‌افزار هستیم.

وی افزود: ما از برجام منفعت خودمان را بردیم و طرف مقابل نیز منفعت خودش را و در ادامه با خروج آمریکا از این قرارداد، باید با آرامش کار را دنبال کنیم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما