کدخبر : 131854
چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۲
فاقددیدگاه
پرینت

درآمد گمرکات کشور در سال گذشته ۱۸۳ هزار میلیارد ریال بوده است

جنوب پرس: مدیرکل دفتر هماهنگی استان‌های گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: در سال گذشته در مجموع درآمد گمرکات کشور از محل صادرات و واردات کالا و حقوق قانونی دریافت شده، 183 هزار میلیارد ریال بوده است .

به گزارش جنوب پرس ، امیر نظری ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: یکی از مبادی ورود کالای قاچاق  از بسترهای قانونی است که با اتخاذ شیوه‌های مناسب سعی کرده‌ایم این وضعیت را در گمرکات به صفر برسانیم.

وی افزود: یکی از مهمترین فعالیت‌ها در گمرکات کشور استقرار سامانه جامع گمرکی است که سبب شده ضمن این که در فرایند صادرات کالا سرعت مناسبی را شاهد باشیم از هرگونه قاچاق کالا نیز جلوگیری به عمل بیاید.

مدیرکل دفتر هماهنگی استان‌های گمرک جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: در سال گذشته با رشد خیلی مناسبی در عرصه صادرات کالا مواجه بودیم به گونه‌ای که با ۱۳۲ میلیون تن صادرات انواع کالا، افزایش ۴ درصدی این شاخص نسبت به سال ۹۵ در گمرکات کشور انجام شد.

نظری یادآور شد: ارزش این میزان کالای صادر شده ۴۶ میلیارد دلار بوده و ۳۸ میلیون تن کالا به ارزش ۵۵ میلیارد دلار نیز در سال گذشته وارد کشور شده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی استان‌های گمرک جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: در گمرکات استان بوشهر نیز سال گذشته صادرات کالا با احتساب میعانات گازی ۱۵ میلیارد دلار و بدون احتساب میعانات گازی هشت میلیارد دلار بوده است.

وی بیان کرد: در سال گذشته در مجموع درآمد گمرکات کشور از محل صادرات و واردات کالا و حقوق قانونی دریافت شده، ۱۸۳ هزار میلیارد ریال بوده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی استان‌های گمرک جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: بر اساس شاخص‌های آماری، بخش قابل توجه‌ای از این درآمد محقق شده، به دلیل استقرار سامانه جامع گمرکی در سطح کشور بوده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما