کدخبر : 131850
چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۷
فاقددیدگاه
پرینت

بهره‌گیری از آراء شهید مطهری جهت تحول در علوم انسانی/استخراج نظام تعلیم و تربیت از آراء شهید مطهری

جنوب پرس: همایش ملی «استاد مطهری» امروز در سه بخش با موضوعات «تحول درعلوم انسانی از دیدگاه استاد مطهری»، «مبانی و نوآوری‌های تعلیم و تربیتی استاد مطهری» و «روش‌شناسی و نقد روشی استاد مطهری» در مجتمع ولایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

به گزارش جنوب پرس ، همایش ملی «استاد مطهری» با محوریت بررسی آراء و روش‌شناسی استاد مطهری، نوآوری‌ها و نقدها، با حضور اساتید و دانشجویان در مجتمع ولایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به غنای فکری استاد مطهری، اظهار داشت: ظرفیت‌های فراوانی در اندیشه و آراء این استاد برجسته وجود دارد که باید به روزرسانی و کاربردی شود.

حجت‌الاسلام حمید مقامی ادامه داد: طبقه‌بندی علوم در دنیای مدرن می‌تواند براساس نظریه فطرت شهید مطهری انجام شود.

وی افزود: ما می‌توانیم یک نظام تعلیم و تربیت از آراء شهید مطهری استخراج کنیم که افراد را از مهدکودک تا دانشگاه هدایت کند.

مقامی تاکید کرد: شهید مطهری در حوزه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و… نظر و ایده برای ارائه دارد که متاسفانه مغفول واقع شده و نسبت به این استاد بزرگوار اجحاف شده است.

وی با بیان اینکه آثار شهید مطهری فقط خوانده شده و گسترش کمی پیدا کرده اما تلاشی نشده است که به نظام‌های فکری و عملی در جامعه اسلامی تبدیل شود، گفت: این همایش تلاشی برای برجسته کردن و کاربردی کردن آراء و نظرات شهید مطهری است.

دبیر علمی همایش ملی «استاد مطهری» نیز با اشاره به اینکه برگزاری همایش گام نخست برای شناسایی ظرفیت‌ها در آراء شهید مطهری و بهره‌گیری از آن در جهت تحول در علوم انسانی است، اظهار داشت: این همایش یک روزه در سه بخش با موضوعات «تحول در علوم انسانی از دیدگاه استاد مطهری»، «مبانی و نوآوری‌های تعلیم و تربیتی استاد مطهری» و «روش‌شناسی و نقد روشی استاد مطهری» برگزار شد.

علیرضا فارسی‌نژاد خاطر نشان کرد: در سه میزگرد تخصصی، آراء استاد مطهری مورد تحلیل و نقد و بررسی قرار گرفت و اساتید بنام و صاحب‌ نظر کشوری مانند آیت‌الله دکتر احمد بهشتی عضو مجلس خبرگان رهبری در فارس، استاد مصطفی ملکیان نویسنده و مترجم در حوزه‌های دینی و فلسفی، دکتر محمدتقی سبحانی رئیس پژوهشکده کلام اهل بیت(ع) قم، دکتر علی اصغر خندان استاد دانشگاه امام صادق (ع)، دکتر رحمت اله مرزوقی استاد دانشگاه شیراز، دکتر حسین سوزنچی دانشیار گروه علوم اجتماعی دانشگاه باقرالعلوم ، به ایراد سخنرانی و ارائه نقطه نظرات خود در این زمینه پرداختند.

به گفته فارسی‌نژاد همایش «استاد مطهری» در سال آینده نیز برگزار می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما