کدخبر : 131826
چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۵
فاقددیدگاه
پرینت

مدیریت یکپارچه دروازه‌های مرز دریایی کشور به گمرک واگذار شد

جنوب پرس:  مدیرکل دفتر هماهنگی استان‌های گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: مدیریت یکپارچه تعدادی از دروازه‌های مرز دریایی کشور به گمرک واگذار شد.

گمرک

به گزارش جنوب پرس ، امیر نظری ظهر چهارشنبه در آئین تکریم و معارفه سرپرست ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر اظهار داشت: در راستای توسعه فعالیت‌های گمرکی در سطح کشور اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی با اشاره به واگذاری مدیریت ۴۳ دروازه دریایی کشور به گمرک خاطرنشان کرد: مدیریت یکپارچه بخش‌هایی همچون اداره بنادر و دریانوردی، گذرنامه و سایر دستگاه‌ها به گمرک واگذار شده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی استان‌های گمرک جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: مدیریت یکپارچه گمرک در مرزهای دریایی با هدف هماهنگی و انسجام بخشی بیشتر میان دستگاه های مستقر در ورودی‌های مرزی انجام شده است.

وی با اشاره به واگذاری مدیریت دستگاه‌های مختلف در ۲۳ دروازه ورودی مرز زمینی کشور اضافه کرد: هدف از این اقدام حل مشکلات بین دستگاه‌ها در مرزها است که کارگروه مرزهای مجاز با حضور دستگاه های ذیربط تشکیل شده است.

نظری با اشاره به صادرات بیش از ۱۳۲ میلیون تن کالا به ارزش ۴۶ میلیارد دلار به خارج از کشور در سال گذشته ادامه داد: در سال ۹۶ شاهد افزایش هفت درصدی میزان صادرات نسبت به سال قبل از آن هستیم.

وی میزان واردات کشور در سال گذشته را ۳۸ میلیون تن به ارزش ۵۵ میلیارد دلار عنوان کرد و افزود: بخش زیادی از صادرات کشور مربوط به استان بوشهر و از طریق بنادر است که سال گذشته ۱۵ میلیارد دلار صادرات از این استان صورت گرفت.

در این آئین منصور بازیار به عنوان سرپرست ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر معرفی شد و از خدمات و تلاش‌های بهروز قره بیگی تقدیر شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما