کدخبر : 131727
سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۹:۴۸
فاقددیدگاه
پرینت

نمایش آثار هنرمندان شیرازی در دانشگاه ۱۰۰ ساله تفلیس

جنوب پرس:  مدیر نگارخانه سروناز از برپایی اولین نمایشگاه فرهنگی هنری شیراز(پایتخت فرهنگی ایران) در تفلیس گرجستان خبر داد.

نمایش آثار هنرمندان شیرازی در دانشگاه 100 ساله تفلیس

به گزارش جنوب پرس ، هستی خالدی  با بیان اینکه نمایشگاهی به مناسبت هفته شیراز در گالری دانشگاه «ایوان جاواخیشویلی» تفلیس، پایتخت گرجستان توسط نگارخانه سروناز با همکاری رایزنی فرهنگی سفارت ایران در این کشور برگزار شد، گفت: نمایشگاه یادشده حاوی ۴۰عکس، ۱۰ نقاشیخط، ۱۲ پوستر، ۱۰ ویترای، ۲۰ میناکاری، ۵تذهیب، ۵ ویدئوآرت و ۲ نقاشی مکتب شیراز توسط است که از ۱۷ اردیبهشت ماه آغاز بکار کرد و در ۲ روز بسیاری از علاقه مندان به هنر ایران را به این نمایشگاه رهسپار ساخت.

وی با بیان ابعاد این نمایشگاه اعلام کرد: در بخش پوستر: علیرضا خاکپور ، مجید اسلمی، ناصر خادم، زهره اسدی، علیرضا نعمت الهی، مریم اکبرزاده، ابراهیم زیرک فرد، فرزانه رزم فرد و شیرین محمدشاهی،عکس: سهراب کاوه، مریم قدسی و علیرضا منیری، نقاشی مکتب شیراز: مهشید امیر افشاری و بینا اشراقی، نقاشی خط: امید شیرین فشان، مینا کاری: گروه هنری دلشدگان، ویترای: شیما سهرابی، ویدیوآرت: محمدحسین نیکوپور، مهگان فرهنگ، هستی خالدی و سهراب کاوه و تذهیب: مهدی ظهرابی دارای اثر بودند.

این در حالیست که به گفته مدیر نگارخانه سروناز شیراز همزمان با این نمایشگاه، یک کارگاه آموزش تذهیب با حضور مهدی ظهرابی برگزار شد.

خالدی با بیان اینکه دانشگاه یادشده، قدیمی ترین مرکز آکادمیک تفلیس به شمار می رود، افزود: در جریان نمایشگاه هنری به مناسبت هفته شیراز، گروهی از هنرمندان شیرازی به اجرای موسیقی محلی این شهر پرداختند.

وی در عین حال استقبال از این نمایشگاه را خوب ارزیابی کرد و گفت: با توجه به اینکه دانشگاه مذکور هفته پیش ١٠٠ سالش شده، گفت: بخش ایران شناسی هم در این دانشگاه هست که ١٠٠ سال قدمت دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیین گشایش اولین نمایشگاه فرهنگی هنری شیراز در تفلیس با حضور رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در تفلیس آغاز بکار کرد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما