کدخبر : 131672
دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
فاقددیدگاه
پرینت

۱۰۰ هزار سرباز سال گذشته گواهی حرفه آموزی دریافت کردند

جنوب پرس:  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: یکی از برنامه های ما برای سربازارن، حرفه آموزشی است که سال گذشته، ۱۰۰ هزار سرباز گواهی معتبر حرفه آموزی دریافت کردند. 

 سرلشگر محمد باقری

به گزارش جنوب پرس ، سرلشگر محمد باقری شامگاه گذشته در دیدار با نماینده ولی فقیه در خوزستان اظهار کرد: خوزستان، استانی مهم و حیاتی به شمار می رود که مورد توجه ویژه مقام معظم رهبری است و ما باید دین بزرگی به این استان ادا کنیم.

سر لشکر باقری افزود: امروز شاهدیم که در خوزستان امنیت پایدار مستقر و خوشبختانه در استان خوزستان موضوع خاص امنیتی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه  فعالیت ستاد کل نیروهای مسلح در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی از پارسال آغاز شده است، ادامه داد: یکی از برنامه های ما در دوران خدمت سربازی علاوه بر آموزش نظامی، حرفه آموزی به سربازان است که در این راستا  سال گذشته بیش از یکصد هزار نفر از سربازان  گواهی معتبر کارآموزی از سازمان فنی و حرفه ای دریافت کردند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: از جمله برنامه های سفرم به خوزستان بازدید از یگان های مستقر در استان و دیدار با فرماندهان و رزمندگان و همچنین بررسی مسائل مربوط به نیروهای نظامی مختلف،  راهیان نور و مراودات بین دستگاههای نظامی و امنیتی استان است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان نیز در این دیدار گفت: اقداماتی از جمله  حرفه آموزی به جوانان برای ایجاد اشتغال می تواند در راستای ایجاد فرصت های شغلی بسیار مفید باشد.

آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری افزود: جوانان فارغ التحصیل اکثر به صورت تئوری آموزش دیده اند و با هزینه ای که کرده اند به دنبال کار دولتی هستند در حالی که پس از پایان تحصیلات با مشکل بیکاری روبرو می شوند که اقداماتی از جمله حرفه آموزی می تواند موجب افزایش اشتغال در کشور شود.

منبع:مهر

 

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما