کدخبر : 131487
یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷
فاقددیدگاه
پرینت

برگزاری مجمع هیئت نجات‌غریق خوزستان گرفتار اما و اگر

جنوب پرس: در حالیکه قرار بود اول اردیبهشت ماه مجمع انتخابات رئیس هیئت نجات غریق استان برگزار شود، این مجمع به هزار دلیل و اما و اگر لغو شد.

ورود نخستین گروه از پرندگان مهاجر به ساحل کارون در اهواز

به گزارش جنوب پرس ، محراب علوی*: هیئت نجات غریق، یکی از هیئت‌های مهم ورزشی به خصوص در استان‌هایی مثل خوزستان که از آب‌های آزاد و رودخانه‌های فراوانی برخوردار است، به شمار می‌رود که در مواقع حساس این هیئت وظیفه خود را به‌خوبی انجام می‌دهد.

این هیئت در کنار مسائل ورزشی و تعریف شده برای خود، گاهی در بحران‌ها و مسائل خاص اجتماعی نیز ورود می‌کند و برای نمونه می‌توان به نجات غرق‌شدگان حوادث آبی در خوزستان که کم هم نیستند، اشاره کرد.

شاید جدی‌ترین حادثه‌ای که هیئت نجات غریق استان را به سر زبان‌ها انداخت، غرق شدن گردشگران خوزستان در تابستان سال قبل در چال کندی دزفول بود که تمام توجهات در کشور را به خود معطوف کرد و اتفاقاً هیئت نجات‌غریق استان عملکرد بسیار مطلوبی در یافتن اجساد غرق‌شدگان از خود به جای گذاشت و مدت‌ها برای کاوش غرق‌شدگان وقت صرف کرد.

اکنون خبر می‌رسد درحالی‌که قرار بود یکم اردیبهشت ماه مجمع انتخاباتی هیئت نجات‌غریق و غواصی استان خوزستان برای انتخاب رئیس این هیئت برگزار شود اما گویا تاکنون این مجمع به دلیل مخالفت اداره کل ورزش و جوانان خوزستان اجازه برگزاری نیافته است.

بلاتکلیفی هیئتی به این مهمی در آستانه فصل تابستان یکی از دغدغه‌های جدی به شمار می‌رود به خصوص اینکه آمار غرق‌شدگی در استان خوزستان نسبت به اغلب استان‌های کشور بسیار بالا است و وجود یک هیئت نجات‌غریق با نظم و برنامه، برای استان بسیار مهم است.

فدراسیون نجات‌غریق و غواصی کشور هم علت برگزار نشدن مجمع هیئت نجات‌غریق و غواصی استان خوزستان برای انتخاب رئیس آن را جویا شده ولی اداره کل ورزش و جوانان خوزستان جواب مستندی در این خصوص به فدراسیون ارائه نداده است.

هیئت نجات‌غریق و غواصی خوزستان در زمره هیئت‌های فعال با عملکرد قابل‌قبول در کل کشور است که به جای اینکه مورد حمایت جدی قرار گیرد جلوی برگزاری مجمع آن برای انتخاب رئیس برای چهار سال گرفته شده و این منجر به گله‌مندی ورزشکاران و ناجیان غریق استان شده است.

این در حالی است که زمزمه دخالت یکی از نمایندگان مجلس در زمینه برگزاری مجمع و احتمالاً به سود گزینه مورد حمایت خود به‌شدت در بین ورزشکاران استان دهان‌به‌دهان می‌چرخد و به نظر می‌رسد دست‌هایی در جریان است که هیئت نجات‌غریق و غواصی استان خوزستان به باشگاهی سیاسی و شاید انتخاباتی تبدیل شود.

اینکه هیئتی که عملکرد مناسبی در بحران‌های خوزستان از خود به نمایش گذاشته و انتظار می‌رود در استانی مثل خوزستان توجه بیشتری برای کاهش آمار غرق‌شدگی به آن صورت بگیرد این‌گونه در حالت انفعال، سردرگمی و بلاتکلیفی قرار بگیرد قطعاً زیبنده نیست و در گام اول، مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان باید پاسخگوی این امر باشد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما