کدخبر : 131455
یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳
فاقددیدگاه
پرینت

احیاء صنعت شیشه‌گری در فیروزآباد/ تولید ۶۰ نمونه عرقیات گیاهی

جنوب پرس: فرماندار فیروزآباد صنعت شیشه‌گری را از صنایع سنتی و دیرینه این منطقه دانست که در سال‌های اخیر احیا و فعال شده است.

به گزارش جنوب پرس ، سیدکمال علوی اظهار داشت: از جمله راهکارهای حمایتی کالای ایرانی صادرات محصولات با قابلیت رقابت‌پذیری است که محصولات تولیدی شهرستان فیروزآباد به لحاظ کیفیت و خواص دارویی فرصتی ایجاد کرده که جذابیت برای مشتاقان در خارج از کشور بهمراه داشته است.

وی با بیان اینکه ۶۰ نوع عرقیات گیاهی در میمند تولید می‌شود که ۴۰ درصد از تولیدات این منطقه در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد، افزود: سالانه هزار و ۲۰۰ تن عسل، بیش از پنج هزار و ۱۰۰ هکتار انگور، بیش از ۷۰ هزار تن انگور عسکری و بیش از ۲ هزار هکتار انجیر در فیروزآباد تولید می‌شود.

فرماندار فیروزآباد همچنین صنعت شیشه‌گری را از صنایع سنتی و دیرینه این منطقه دانست که سال‌ها به دست فراموشی سپرده شده و در سال‌های اخیر احیا و فعال شد.

علوی با اشاره به فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهرستان فیروزآباد بیان کرد: این شهرستان باتوجه به وجود جاده ترانزیتی و بزرگراه شیراز-فیروزآباد-جم-عسلویه، نزدیکی به آب‌های آزاد، ثبت جهانی مجموعه ساسانی، ۲ سدبزرگ تنگاب و هایقر، آب و هوای معتدل و راه آهن می‌تواند دربخش سرمایه‌گذاری نقش موثری ایفا کند.

وی خاطرنشان کرد: مردم این منطقه علاقه و ارزش خاصی به هنر و درآمدزایی برای صنایع دستی قائل بوده و در همین راستا گلیم و گبه این منطقه ثبت جهانی شده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما