کدخبر : 131378
پنج شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵
فاقددیدگاه
پرینت

۴۴ فیلم کوتاه به بخش بین‌الملل جشنواره فیلم کوتاه رسام راه یافت

جنوب پرس: میترا مهتریان در آبادان اظهار داشت: سینما نخل خرمشهر از دوازدهم اردیبهشت میزبان فیلم‌های کوتاه و آثار راه‌یافته به بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دفاع مقدس و مقاومت "رسام" است.

خوزستان| 44 فیلم کوتاه به بخش بین‌الملل جشنواره فیلم کوتاه رسام راه یافت

به گزارش جنوب پرس ، وی بابیان اینکه از عصر یازدهم اردیبهشت مجتمع فرهنگی سوم خرداد خرمشهر میزبان فیلم‌ساز و فیلم‌نامه‌نویسانی بود که آثارشان به بخش مسابقه راه‌یافته است، افزود: درمجموع ۲ هزار و ۳۵۳ اثر به این جشنواره ارسال‌شده است.

قائم‌مقام رئیس جشنواره فیلم کوتاه رسام بیان کرد: در بخش بین‌الملل از میان ۱۴۵۸ اثر از ۹۲ کشور متقاضی حضور در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه رسام، ۴۴ اثر از ۱۹ کشور به بخش مسابقه بین‌الملل راه یافتند.

مهتریان بابیان اینکه در این بخش، ۱۱ اثر پویانمایی، ۱۲ اثر مستند کوتاه و ۲۱ اثر داستانی کوتاه با یکدیگر رقابت می‌کنند، اظهار کرد: کشورهای حاضر در بخش مسابقه بین‌الملل عبارت‌اند از ایتالیا، ایرلند، دانمارک، انگلیس، لهستان، اسلوونی، فرانسه.

قائم‌مقام رئیس جشنواره فیلم کوتاه رسام اعلام کرد: آثاری از کشورهای بوسنی و هرزگوین، آمریکا، اردن، ترکیه، عراق، سوریه، مصر، هند، بنگلادش، افغانستان و فلسطین نیز به بخش بین‌الملل این جشنواره ارسال‌شده است.

وی بیان کرد: عراق با ۸ اثر، ترکیه با ۵ اثر و فلسطین و ایتالیا هرکدام با ۴ اثر به ترتیب بیشترین نمایندگان در بخش مسابقه را دارا هستند.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما