کدخبر : 130975
شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۸
فاقددیدگاه
پرینت

افزایش تعداد دکل های نفتی آمریکا برای چهارمین هفته ی متوالی

بنابر گزارش های منتشر شده، تعداد دکل های نفتی فعال در آمریکا برای چهارمین هفته ی متوالی افزایش یافته و به ۸۲۵ عدد رسیده است. تعداد دکل های نفتی آمریکا در حالی افزایش یافته که تولید کنندگان نفت آمریکا قصد دارند میزان بیشتری از نفت خام تولید کنند.
افزایش تعداد دکل های نفتی آمریکا برای چهارمین هفته ی متوالیبه گزارش تابناک اقتصادی به نقل از رویترز، گزارش های موسسه ی بیکر هیوز نشان می دهد که در هفته ی منتهی به ۲۷ اپریل آمریکا با افزایش دادن ۵ دکل نفتی مجموع دکل های نفتی خود را به ۸۲۵ عدد رسانده است. لازم به ذکر است که این تعداد از دکل نفتی فعال در آمریکا در بالاترین سطح خود از ماه مارچ سال ۲۰۱۵ میلادی تا کنون قرار دارد. همچنین، متوسط تعداد دکل های نفتی و گازی فعال آمریکا در سال جاری میلادی ۹۷۷ عدد ثبت شده است. باید به این نکته اشاره گردد که مجموع دکل های نفتی و گازی این کشور در سال های ۲۰۱۷، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۵ میلادی به ترتیب ۸۷۶، ۵۰۹ و ۹۷۸ عدد بوده است. افزون بر این، تحلیلگران اقتصادی حوزه ی انرژی موسسه ی سیمونز آمریکا در پیش بینی جدید خود اعلام کرده اند که مجموع دکل های نفتی و گازی این کشور در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی به ترتیب ۱۰۱۵ و ۱۱۳۰ عدد خواهد بود.
.
باید خاطر نشان گردد که در هفته ی گذشته مبادله ی آتی نفت خام آمریکا با قیمت حدودا ۶۸ دلار در هر بشکه انجام شد. این میزان از قیمت نفت به بالاترین سطح قیمتی این محصول در ماه نوامبر سال ۲۰۱۴ نزدیک شده است . این در حالی است که میانگین قیمت نفت خام آمریکا در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۶ میلادی به ترتیب ۵۰.۸۵ و ۴۳.۴۷ دلار بود. افزون بر این، در روزهای گذشته مبادله ی آتی نفت خام آمریکا برای سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی به ترتیب با قیمت ۶۷ و ۶۲ دلار صورت گرفته است.

علاوه بر این، اداره ی اطلاعات انرژی آمریکا ‍پیش بینی کرده است که آمریکا در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی ۱۰.۷ و ۱۱.۴ میلیون بشکه نفت در روز تولید خواهد کرد. این در حالی است که در سال ۲۰۱۷ این کشور به طور متوسط ۹.۳ میلیون بشکه نفت در روز تولید کرده بود.

در پایان باید اشاره گردد که تولید کنندگان بزرگ نفت در آمریکا قصد دارند که بر میزان تولید نفت خام بیفزایند. در این خصوص، گزارشی که شرکت ConocoPhillips در خصوص چشم انداز تولید نفت توسط این شرکت منتشر کرده نشان می دهد که این شرکت با رساندن بودجه ی سرمایه ای خود به ۵.۵ میلیارد دلار قصد دارد که میزان تولید نفت شل را افزایش دهد. همچنین، شرکت Hess Corp اذعان کرده که تولید نفت شل در میدان نفتی داکوتای شمالی ۱۲ درصد افزایش یافته است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما