کدخبر : 130949
شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۷
فاقددیدگاه
پرینت
استاندار هرمزگان:

کار تولید و ساخت کشتی‌های کشور باید به هرمزگان واگذار شود

جنوب پرس: استاندار هرمزگان حوزه کشتی‌سازی را در ایجاد اشتغال پایدار بسیار مهم دانست و گفت: نمایندگان مجلس برای واگذاری کار تولید و ساخت کشتی‌های کشور در استان هرمزگان حمایت لازم را داشته باشند.
فریدون همتی استاندار هرمزگان

به گزارش جنوب پرس ، فریدون همتی در نشست شورای اشتغال هرمزگان اظهار کرد: هرمزگان ظرفیت تولید کشتی کشور را دارد و می‌تواند با مشارکت کشتی‌سازی‌های معروف دنیا نیاز کشور را در این بخش تأمین کند.

وی افزود: اگر این کار در استان محقق شود در این صنعت می‌توان برای افزون بر ۶ هزار نفر از مهندسان و دانش‌آموختگان رشته‌های مرتبط با صنعت کشتی‌سازی شغل ایجاد کرد.

استاندار هرمزگان در ادامه از این استان به‌عنوان ایران کوچک نام برد و افزود: هرمزگان به‌صورت یکجا همه ظرفیت‌هایی که در کل استان‌ها وجود دارد را برخوردار است.

همتی در بخش دیگری از سخنان خود به حوزه نفت و گاز اشاره و اظهار کرد: فاز دوم پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس با تولید ۲۴ میلیون لیتر بنزین یورو پنج برای نخستین بار در کشور اردیبهشت‌ماه امسال با حضور رئیس‌جمهوری افتتاح می‌شود.

نماینده عالی دولت در هرمزگان، ظرفیت کنونی تولید بنزین یورو ۴ در پالایشگاه نفت بندرعباس را ۱۲ میلیون لیتر اعلام کرد و افزود: به دنبال این هستیم که ۵۰ درصد سوخت کشور در استان هرمزگان تولید شود.

وی، وجود هفت پالایشگاه در استان هرمزگان را بخشی مهمی از ظرفیت‌های مهم اشتغال در حوزه نفت و گاز برشمرد و عنوان کرد: به دنبال این هستیم که این استان قطب تولید فرآورده‌های نفتی در کشور باشد.

همتی با اشاره به ظرفیت منطقه انرژی بر پارسیان و توسعه سواحل مکران، خاطرنشان کرد: جایگاه استان هرمزگان در توسعه اقتصاد ملی و بودجه‌های عمومی بالاتر از سایر استان‌هاست.

وی اضافه کرد: در سال ۱۹ هزار میلیارد تومان درآمد نفت این استان به خزانه کشور واریز شد درحالی‌که بسیاری از روستاهای هرمزگان در بخش‌های مهمی ازجمله زیرساخت‌های روستایی و درمان وضعیت خوبی ندارند.

استاندار هرمزگان در ادامه از طراحی چشم‌انداز شیلات استان هرمزگان در دولت تدبیر و امید خبر داد و بیان کرد: استان هرمزگان ظرفیت ۵۰ هزار هکتار پرورش میگوی صادراتی با تولید حداقل ۲۰۰ هزار تن معادل یک میلیارد دلار را دارد.

به گفته همتی، در حال حاضر هفت هزار هکتار پرورش میگو در استان هرمزگان انجام می‌شود که این میزان امسال به ۱۰ هزار هکتار می‌رسد.

وی ادامه داد: بنا داریم در سال جاری ۱۰ هزار هکتار دیگر پرورش میگو آماده کنیم که این میزان در سال آینده به مرز ۲۰ هزار هکتار برسد.

بنا بر این گزارش ایسنا، استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در بخش پرورش ماهی در دریا نیز ۱۴۳ تن ظرفیت پرورش در این استان وجود دارد که ۳ هزار تن آن اسفندماه سال گذشته در شهرستان بندرلنگه هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.

همتی در بخش گردشگری نیز بیان کرد: استان هرمزگان باوجود ۱۴ جزیره در بخش گردشگری، باید بتواند از سرمایه‌گذاران داخلی حمایت و پشتیبانی کند.

استاندار هرمزگان یکی از دلایل عدم استقبال سرمایه‌گذاران داخلی برای سرمایه‌گذاری در این استان را وجود بوروکراسی‌های اداری در دستگاه‌ها عنوان کرد.

وی افزود: برای دلگرمی سرمایه‌گذاران داخلی برای کار کردن باید ویژه حمایت شوند و این‌زمانی میسر خواهد بود که دستگاه‌های اداری روند کار اداری برای سرمایه‌گذاران در دستگاه خود را طولانی نکنند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما