کدخبر : 129830
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
فاقددیدگاه
پرینت

طرح توسعه حرمین مطهر در عتبات عالیات را آغاز می کنیم

جنوب پرس:  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس گفت: بازسازی حرمین مطهر در عتبات عالیات در حال پایان است و از این پس موضوع توسعه حرمین را آغاز می کنیم.
عتبات عالیات

به گزارش جنوب پرس ، اسکندر قاسمی ظهر دوشنبه در نشست خبری آخرین فعالیت های انجام شده در ستاد عتبات عالیات فارس افزود: بازسازی حرمین مطهر رو به اتمام است و به زودی طرح توسعه حرمین مطهر در نجف اشرف، کربلای معلی و کاظمین آغاز می شود.

وی ادامه داد: طرح توسعه حرم مطهر امام علی (ع) در قالب ساخت صحن حضرت زهرا (س) با مساحتی ۲۲۰ هزار متر مربع از مهمترین برنامه های توسعه ای بود که در حال اجراست.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس تصریح کرد: طرح توسعه حرم مطهر امام حسین (ع) به شکل بلند مدت در نظر گرفته شده که از ۲ طراح معروف شیرازی برای این مهم استفاده شده است.

قاسمی ادامه داد: ترفیع گنبد امام حسین (ع) به متراژ هشت مترمربع را خواهیم داشت که این طرح جز طرح هایی است که برخی از دانشگاه های به نام جهانی توان اجرای آن را نداشته اند.

وی یادآور شد: ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس ۸۵ پروژه را در بازسازی عتبات انجام داده که پروژه های ضریح «خیمه گاه امام سجاد (ع)» در کربلای معلی توسط این ستاد در حال اجراست که تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت داشته است و طی ماه های آینده این سازه به کربلای معلی ارسال می شود و هم اکنون برای بازدید عموم در حرم مطهر حضرت علی بن حمزه (ع) قرار دارد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس ادامه داد: ۶ پنجره چوبی ۲ جداره برای حرمین امامین کاظمین (ع) در فارس آماده شده که ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و همچنین پروژه صندوقچه حضرت مسلم (ع) که در مسجد کوفه به روی آرامگاه حضرت مسلم (ع)، نصب می شود ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با خاتم کاری ناب شیراز مهیا شده است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما