کدخبر : 129802
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۹:۲۸
فاقددیدگاه
پرینت

فعالیت ۱۰ هیات حل اختلاف مالیاتی در هرمزگان

جنوب پرس: مدیرکل امور مالیاتی استان هرمزگان گفت: در مجموع ده هیات حل اختلاف مالیاتی در هرمزگان فعالیت دارند.

به گزارش جنوب پرس ، شاکررضا مریدی  اظهار داشت: تا پایان سال ۹۵ استان هرمزگان فاقد هیات حل اختلاف مالیاتی بود که از سال ۹۶ با پیگیری‌های به عمل آمده، چهار هیات ثابت و شش هیات با حفظ سمت در استان تشکیل شد.

وی افزود: باتشکیل این هیات‌ها ۳۴ هزار و ۳۲۵ پرونده در هیات‌های حل اختلاف مطرح شد که همکاری و همراهی قضات دادگستری، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، خانه صنعت و معدن، اتاق تعاون و سایر تشکل‌ها در خصوص معرفی نمایندگان شرکت در هیات‌ها که همکاری همه دستگاه‌های مسؤول خصوصا دادگستری کل استان ستودنی و قابل تقدیر است.
مدیرکل امور مالیاتی تعداد پرونده‌های سال ۹۵ در این بخش را ۲۱ هزار و ۷۳۰ پرونده اعلام نمود.
مریدی تاکید نمود: یکی از علل مهم تحقق درآمد و همچنین افزایش پرداختی‌ها به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان هرمزگان،عملکرد مثبت هیات‌های حل اختلاف مالیاتی در خصوص به قطعیت رساندن پرونده‌ها بوده است.
وی خاطرنشان نمود: در همین زمینه در سال گذشته ۳۲۰میلیارد تومان بین ۳۷ شهرداری و یک هزار و۹۷ دهیاری سطح استان توزیع شد که نسبت به سال۹۵ که میزان توزیع عوارض ارزش افزوده در استان ۲۱۹میلیارد تومان بود، رشد ۴۶درصدی داشت و در سال جاری با برنامه‌ریزی صورت گرفته، انتظار افزایش درآمدهای مالیاتی و ارزش افزوده را داریم و میزان توزیع مالیات بر ارزش افزوده بین شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان هم افزایش می‌یابد و میزان همکاری سایر دستگاه‌ها با اداره کل امورمالیاتی استان جهت واحدیابی و شناسایی بنگاه‌های اقتصادی جدید در افزایش درآمدهای مالیاتی اثرگذار است.
مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان همچنین میزان استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده به صادرکنندگان را در سال ۹۶ مبلغ ۷۴میلیارد تومان استرداد اعلام کرد.

*معافیت‌های مالیاتی مناطق آزاد

مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان در خصوص خدمات اداره کل امورمالیاتی در مناطق آزاد گفت: حضور اداره امور مالیاتی در مناطق آزاد با هدف ارائه خدمات بهینه به فعالان اقتصادی است.
وی افزود: در همین راستا در سال قبل و ابتدای سال‌جاری با جلساتی با روسای مناطق آزاد قشم و کیش برگزار نموده‌ایم و همچنین برای اطلاع‌رسانی و آموزش برای انجام تکالیف مودیان اعلام آمادگی کرده‌ایم.
مریدی اظهار داشت: چنانچه فعالان اقتصادی در مناطق مذکور نسبت به انجام دو امر قانونی اقدام نمایند، می‌توانند از تاریخ اخذ مجوز از مناطق آزاد به مدت بیست سال از مشوق‌های سازمان امور مالیاتی استفاده نمایند.
مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان اظهار داشت: اخذ مجوز از مناطق آزاد و تسلیم اظهارنامه مالیاتی ظرف مهلت مقرر(صاحبان مشاغل حداکثر تا پایان خرداد ماه هرسال و اشخاص حقوقی ۴ ماه پس از پایان سال مالی) دو شرط بهره‌مندی فعالان اقتصادی جهت بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی در مناطق آزاد می‌باشد.
وی در خصوص مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره چهارم (فصل زمستان) سال گذشته توسط مودیان مالیاتی هم اظهار داشت: مودیان تا پایان ۳۱فروردین مهلت دارند نسبت به تسلیم اظهارنامه اقدام نمایند.
مریدی افزود: براساس بند ۵ ماده۲۲ قانون مالیات ارزش افزوده، مودیانی که در مهلت مقرر نسبت به تسلیم اظهارنامه اقدام نکنند، معادل ۵درصد مالیات متعلقه مشمول جریمه می‌شوند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما