کدخبر : 129729
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
فاقددیدگاه
پرینت

باند قاچاقچیان خارجی سوخت در مرزهای آبی هرمزگان دستگیر شدند

جنوب پرس: فرمانده مرزبانی هرمزگان از شناسایی و انهدام یک باند از قاچاقچیان خارجی سوخت و کشف محموله های سوختی قاچاق در مرزهای آبی هرمزگان خبر داد.
کراپ‌شده - قاچاق سوخت

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از مرزبانی هرمزگان، علی اصغر خرم روی بیان داشت: در اجرای فرامین مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و تدابیر فرمانده مرزبانی ناجا و با توجه به پیامدهای مخرب و تاثیرگذار پدیده قاچاق بر اقتصاد کشور،برخورد قاطع با باندها و شبکه های سازمان یافته قاچاق کالا و ارز به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار گرفت.

این مقام انتظامی از کشف محموله سوخت قاچاق و انهدام یک باند از قاچاقچیان خارجی سوخت در استان خبر داد و افزود:در این راستا با انجام اقدامات اطلاعاتی،مراقبت های ویژه و با تلاش های شبانه روزی و فعالیت بی وقفه مرزبانان شهرستان قشم یک باند از قاچاقچیان سوخت که به صورت کلان اقدام به قاچاق می کردند را شناسایی و تحت نظر اطلاعاتی قرار دادند.

فرمانده مرزبانی هرمزگان افزود: با اقدام به موقع مرزبانان شهرستان قشم و دریک عملیات سریع و غافلگیرانه محموله های سوخت قاچاق در سواحل آب های قشم شناسایی و توقیف شد.

خرم روی بیان داشت: در این عملیات دو فروند شناور نفت کش خارجی توقیف و ۲۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل به ارزش ۸۴میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال نیز کشف شد.

فرمانده مرزبانی هرمزگان خاطرنشان کرد: در این رابطه ۲۳ نفر متهم تبعه کشور هندوستان دستگیر و اقدامات قانونی از طریق مراجع قضائی به صورت ویژه در حال پیگیری است.

وی با اشاره به برشمردن خسارات جبران ناپذیر قاچاق برپیکره اقتصادی و اجتماعی جامعه خاطرنشان کرد: دریابانی هرمزگان با عزم جدی خود برای مبارزه با پدیده سازمان یافته قاچاق، اجازه هیچگونه فعالیت سودجویانه را در مناطق ساحلی و دریایی استان هرمزگان را نخواهد داد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما