کدخبر : 129696
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
فاقددیدگاه
پرینت

پنس: اسد و متحدانش عزم و اراده ما را امتحان نکنند

معاون رئیس‌جمهور آمریکا با متهم کردن دولت سوریه به استفاده از سلاح شیمیایی، مدعی شد ایران و روسیه مسئول این حملات هستند.

 «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا بامداد یکشنبه مدعی شد ایران و روسیه که از دولت سوریه حمایت می‌کنند، مسئول حملات ادعایی علیه غیرنظامیان هستند.

پنس طی سخنرانی در پایتخت پرو، با اشاره به عملیات مشترک آمریکا، فرانسه و انگلیس علیه سوریه به دستور «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، گفت: «این حمله برای ازبین بردن توان شیمیایی دولت اسد بود».

وی با ادعای اینکه دولت سوریه مسئول حمله شیمیایی هفته قبل به دوما در غوطه شرقی است، افزود: «احتمالا در این حمله از گاز کلرین و اعصاب استفاده شده است. همانطور که ترامپ گفت، این‌ها جنایات یک هیولا است».

معاون رئیس‌جمهور آمریکا با ادعای اینکه حمله مشترک سه کشور به سوریه موفقیت‌آمیز بود، گفت: «شب گذشته ما پیام شفافی به رژیم سوریه دادیم. آمریکا و متحدانش استفاده از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان را تحمل نخواهند کرد».

پنس در ادامه با تهدید ایران و روسیه، گفت: «اسد و متحدانش نباید عزم و اراده ما را مورد آزمون قرار دهند. رئیس‌جمهور همچنین پیامی به دو کشور که مسئول مجهز کردن رژیم اسد هستند، فرستاد؛ روسیه و ایران».

وی با متهم کردن روسیه به دروغگویی درباره تحولات سوریه، افزود: «ایران و روسیه را می‌توان از همراهانشان قضاوت کرد».

معاون رئیس‌جمهور آمریکا ضمن تشکر از کانادا، کلمبیا و تمام کشورهایی که از حمله سه‌جانبه به سوریه حمایت کردند، گفت: «از تمام کشورهای این نیم‌کره می‌خواهم استفاده دولت اسد از سلاح شیمیایی را محکوم کنند».

بامداد شنبه سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه به بهانه ادعایی نابود کردن تاسیسات و توانمندی‌های شیمیایی دولت سوریه، ۱۰۳ فروند موشک به چند منطقه از این کشور شلیک کردند. به گفته وزارت دفاع روسیه، پدافند هوایی سوریه موفق شد ۷۱ فروند از این موشک‌ها را رهگیری و ساقط کند. همچنین گفته می‌شود که در این حمله هیچ شهروند یا نظامی سوری آسیب ندیده است.

منبع:فارس

 

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما