کدخبر : 129690
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸
فاقددیدگاه
پرینت

لزوم تصریح اجرای اّ‌ب‌شیرین‌کن جم

جنوب پرس: فرماندار شهرستان جم گفت: پیشرفت ابنیه فنی آب شیرین کن 25 درصد و تامین تجیهزات هم 30 درصد است که لازم است برای تسریع دراجرا، اکیپ های کاری بیشتری اضافه شود.

به گزارش جنوب پرس ، محمد حسینی امروز در حاشیه بازدید از پروژه آبرسانی بزرگ جم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان جم اظهار داشت: شهرستان جم با شرایط سختی در تامین آب پایدار شهرها و روستاها مواجه شده و کم‌بارشی سال گذشته نیز این شرایط را سخت تر کرده است.

وی افزود: با توجه به وضعیت سفره‌های آبی شهرستان جم، باید تدابیر ویژه‌ای برای فصل تابستان اتخاذ شود تا به توان با کمترین مشکلات آب شهرستان را تامین کرد.

فرماندار جم با اشاره به اجرای پروژه بزرگ آب‌رسانی جم یادآور شد: سفره‌های زیر زمینی جم دیگر جواب‌گوی نیاز آبی شهرستان نیست و به همین دلیل شیرین‌سازی و انتقال آب از دریا به جم در دستور کار وزارت خانه‌های نفت و نیرو قرار گرفت.

حسینی با بیان این که پروژه آب‌رسانی جم در دولت یازدهم احیا شد، تصریح کرد: این پروژه به دلیل عدم تامین مالی متوقف شده بود که در سفر استانی رئیس جمهور روحانی به بوشهر، در مصوبات سفر قرار گرفت و وزارت نفت در حال تامین اعتبار پروژه است.

نماینده عالی دولت در شهرستان جم از پیشرفت ۹۰ درصدی ابنیه فنی و ۸۰ درصدی تامین تجهیزات خط انتقال و سایت‌های ۶ گانه خبر داد و گفت: برای تکمیل خط انتقال لازم است تامین تجهیزات باقی مانده سرعت گیرد.

حسینی با اشاره به اجرای ۴۲ دکل از ۱۴۳ دکل مورد نیاز خط برق پروژه آب‌رسانی جم اضافه کرد: تجهیزات مورد نیاز برای اجرای ۱۲۶ دکل خریداری شده و حفاری ۹۱ مورد از دکل‌های باقیمانده نیز به اتمام رسیده است.

وی تاکید کرد: با وجود پیشرفت کار در خط برق، لازم است اکیپ‌های فنی بیشتری در این بخش از پروژه فعال شوند تا در کمترین زمان ممکن پروژه به بهره‌برداری برسد.

فرماندار شهرستان جم به احداث تاسیسات آب شیرین‌کن در ساحل خلیج‌فارس اشاره کرد و گفت: پیشرفت ابنیه فنی آب شیرین کن ۲۵ درصد و تامین تجیهزات هم ۳۰ درصد است که لازم است برای تسریع دراجرا، اکیپ های کاری بیشتری اضافه شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما