کدخبر : 129673
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
فاقددیدگاه
پرینت

آمریکا در مقابل حمایت ایران و روسیه از سوریه عقب‌نشینی کرد

جنوب پرس: کارشناس مسائل منطقه با تاکید بر اینکه حملات آمریکا و حامیانش به سوریه عملیاتی نمایشی بود، گفت: آمریکا و غرب در مقابل سوریه و حمایت ایران و روسیه عقب‌نشینی کرد.

به گزارش جنوب پرس ، حسین رویوران اظهار کرد: آزادسازی منطقه غوطه شرقی سوریه که همواره مانند خنجری در پهلوی دمشق بود و دشمن نزدیک به ۲۰ هزار نیرو آموزش دیده در آن قرار داده بود، برای دشمنان به شدت ناگوار بود.

وی افزود: دشمن به دنبال این بود که این پیروزی را با نوعی تلخ‌کامی مواجه کند و با حمله‌ای معادلات را که به نفع نظام سوریه بود، تغییر دهد و بر همین اساس بدون در نظر گرفتن بحث عملیات شیمیایی و صحت آن حملاتی را به این کشور انجام داد.

کارشناس مسائل منطقه گفت: آمریکا در ابتدا اهدافی چون کاخ ریاست جمهوری، پادگان‌های نظامی، پایگاه‌های هوایی و مراکز سیاسی را در حمله خود دنبال می‌کرد، اما ایستادگی روسیه و حمایت ایران و احتمال جنگ منطقه‌ای و بین‌المللی باعث شد که غرب عقب‌نشینی کند.

وی افزود: ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ابتدا اعلام کرد که بدون هماهنگی عملیات را انجام خواهد داد و تهدیدات متقابل روسیه را نادیده خواهد گرفت، اما پس از حمله موشکی به پوتین رئیس جمهور روسیه تماس گرفت و به وی اطمینان داد که به هیچ یک از پایگاه‌های روسی و ایرانی و همچنین کاخ ریاست جمهوری حمله نخواهد کرد و این حمله کاملا محدود خواهد بود.

وی با بیان اینکه در حمله آمریکا ۱۰۳ موشک به سوی سوریه پرتاپ شد، عنوان کرد: از این تعداد ۷۱ موشک رهگیری و منهدم شد، ۲۰ موشک به دلیل توان جنگی الکترونیکی سوریه به بیابان‌ها منحرف شد و مابقی نیز به مکانی‌هایی اصابت کرد که خود آنها در گذشته مورد حمله قرار گرفته بودند.

رویوران افزود: حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه نمایشی بود و معادلات را تغییر نداد و این عملیات برای آمریکا به منزله شکست و برای سوریه پیروزی به حساب می‌آید.

کارشناس مسائل منطقه گفت: اکنون با این شرایط روسیه اعلام کرد که سیستم ضد هوایی S۳۰۰ را به صورت رایگان به سوریه خواهد داد و این موجب می‌شود که این کشور تا حد زیادی در بحث‌های پدافندی تقویت شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما