کدخبر : 129617
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹
فاقددیدگاه
پرینت

رسالت نبوی حوزه‌های مختلف جامعه را در برگرفت/ شیوه تبلیغ پیامبر(ص) فراتر از زمان و مکان است

جنوب پرس: مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان، با بیان اینکه رسالت نبوی حوزه‌های اخلاقی، اجتماعی و سیاسی جامعه را در برگرفت گفت: شیوه تبلیغی پیامبر(ص) فراتر از زمان و مکان است.

به گزارش جنوب پرس ، صبح امروز حجت‌الاسلام علی‌اکبر انصاری‌راد ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت فرارسیدن سالروز بعثت نبی مکرم اسلام پیامبر رحمت و مهربانی اظهار داشت: حضرت محمد(ص) بر امتی مبعوث شد که جهل و نادانی، اشرافیت و شرک و بت‌پرستی، دیدگان آنان را بسته بود.

وی در ادامه افزود: رسول اکرم(ص) همچون نوری بر دیدگان تاریک مردم جزیره‌العرب روشنایی بخشیدند و مردم را به سوی خداپرستی و نفی شرک رهنمون کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تصریح کرد: پیامبر(ص) در عصری می‌زیستند که مردم گرفتار فتنه و آشوب بودند و ریشه دین گسسته شده بود.

انصاری‌راد گفت: محمد مصطفی(ص) با فرمان “اقرا باسم ربک الذی خلق” مبعوث شد و بشریت را از چنگال شرک و طاغوت نجات داد.

وی به بیان اهمیت بعثت و آثار تربیتی و اخلاقی برای مردم جزیره‌العرب پرداخت و گفت: الگوی اخلاقی و سیره رفتاری پیامبر عظیم‌الشأن اسلام خارج از وصف است و فهم و قلم از اهمیت و تاثیر این رسالت بی‌نظیر در تاریخ قاصر است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان ادامه داد: همین نکته بس که ایشان برقومی مبعوث شدند که دختران خود را زنده به گور می‌کردند ائمه اطهار و ادامه‌دهندگان راه پیامبر گرامی اسلام فرزندان دختر را نور چشم و مایه رحمت بیان می‌داشتند.

انصاری‌راد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن بیان تشریح اهداف رسالت پیامبر گرامی اسلام افزود: رسالت وی حوزه‌های وسیع اخلاقی اجتماعی و سیاسی جامعه را در بر گرفت و شیوه تبلیغی پیامبر عظیم‌الشأن اسلام بی‌نظیر و بی‌بدیل است، رسول خدا ‌منادی صلح و دوستی و بخشش و رحمت خداوند متعال بود.

وی در ادامه افزود: رسالت پیامبر ختمی مرتبت و شیوه تبلیغ ایشان فراتر از زمان و مکان است و به همین نکته بسنده می‌کنیم که به انسان و انسانیت و بندگی و عبودیت معنی بخشیدند.

انصاری‌راد بیان داست: مسلمانان جهان پیرو مکتب و دینی هستند که صلح و انسان دوستی و عمل بر پایه اخلاق انسانی سرلوحه این دین قرار دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان به جریانات انحرافی در عالم اسلام که منجر به پیدایش گروه‌های تروریستی و تکفیری شده است اشاره کرد و گفت: اسلام و پیامبر گرامی به زن هویت بخشید و مردان جامعه را از شرک و طاغوت رهانید، چطور پیروانی خود را مسلمان می‌دانند و کشتن انسان‌های بی‌گناه را با اسم اسلام توجیه می‌کنند.

وی در پایان گفت: مبعث پیامبر گرامی اسلام نماد و نشانه بیداری مردم جزیره‌العرب است که این بیداری مختص به زمان و مکان خاصی نیست مسلمانان با رجوع بیشتر و انس با کلام‌الله به اهمیت بعثت و اهداف آن بیشتر تعمق کنند تا شاهد دنیایی فارق از جنگ و خونریزی باشیم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما