کدخبر : 129612
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
فاقددیدگاه
پرینت

جامعه امروزی به شدت نیازمند اخلاق نبوی است/ لزوم شناخت و رفع موانع و آسیب‌های وحدت

جنوب پرس: امام جمعه قشم با تاکید بر حفظ و تقویت وحدت و اخوت بین مسلمین در سطح جهان و با بیان اینکه جامعه امروزی به شدت نیازمند اخلاق نبوی است گفت: موانع و آسیب‌های وحدت شناسایی و رفع شود.

به گزارش جنوب پرس ، حجت‌الاسلام رضا جوکار عید مبعث را زیربنای تمامی عقاید اسلامی مسلمانان نام برد و اظهار داشت: اگر معتقد به اعیادی چون عید فطر و قربان و همچنین مناسبت‌های میلاد ائمه اطهار (ع) هستیم باید بدانیم که همه این موارد به دنبال بعثت حضرت محمد(ص) معنا و مفهوم پیدا می‌کند.

وی در ادامه افزود: مبعث حضرت رسول اکرم(ص) به‌ عنوان بزرگترین عید ما مسلمانان، مقطع رهایی بشر از جاهلیت و گمراهی‌ها و همچنین سالروز نزول قرآن بر قلب پیامبر(ص)، برای ما مسلمانان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

امام جمعه قشم تصریح کرد: در روز عید مبعث، دین اسلام به‌ عنوان کامل‌ترین و جامع‌ترین دین برای هدایت بشر بر پیامبر خدا عرضه شد، جامعیت و زیبایی‌های دین اسلام مهم‌ترین عامل تفاوت این دین با سایر ادیان است.

جوکار با تاکید بر اینکه دین مبین اسلام مقطعی و زودگذر نیست ابراز داشت: ادیان قبل از اسلام موقتی و مختص گروهی خاص بود اما دین مبین اسلام، جادوانه، کامل و مختص همه انسان‌هاست.

وی از عید مبعث به‌ عنوان محور وحدت مسلمانان نام برد و گفت: مسلمانان در روز عید مبعث حول محور توحید و وحدانیتی که رسول اکرم (ص) در سخنان به مردم بیان کرد گرد هم می‌آیند.

امام جمعه قشم در ادامه از خدا، پپامبر، قرآن، قبله و دین به‌عنوان مشترکات و عامل وحدت بین امت اسلامی نام برد و افزود: وجود مبارک رسول خدا(ص) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به عنوان محور وحدت در جهان اسلام مطرح هستند.

جوکار ضمن تشریح وظایف مسلمانان در عصرکنونی، بر شناخت پیامبر، اهداف و ویژگی‌های وی تاکید کرد و بیان داشت: امروزه جامعه به شدت نیازمند اخلاق نبوی و سیره نورانی محمدمصطفی(ص) است، می‌بایست اخلاق رحمانی و خلق کریمانه پیامبر(ص) را در جامعه نهادینه کنیم.

وی با تاکید بر شناخت سیره و سبک زندگی پیامبر(ص) گفت: باید وحدت و اخوت اسلامی را در سطح جهان حفظ و تقویت کنیم و علما و اندیشمندان و دیگر اقشار تاثیرگذار جامعه باید در حفظ وحدت و تقویت آن بکوشند، تحقق این مهم نیازمند شناخت اصول وحدت نظیر مشترکات مسلمانان است.

امام جمعه قشم، شناخت و رفع موانع و آسیب‌های وحدت را راهکار دیگر حفظ و تقویت وحدت بین امت اسلامی دانست و گفت: به برکت رهنمودهای مقام عظمای ولایت و در سایه انقلاب اسلامی ایران، وحدت در کشور به خوبی شکل گرفته و حفظ شده که امید است روز به روز بر همبستگی و همدلی بین مسؤولان افزوده و وحدت موجود در کشور به‌عنوان الگویی در سطح جهان مطرح شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما