کدخبر : 129577
پنج شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
فاقددیدگاه
پرینت

برگزاری جشنواره چاووشی و عکس انقلاب اسلامی در لامرد

جنوب پرس: مسوول بسیج هنرمندان لامرد از برگزاری جشنواره‌های چاووشی و عکس انقلاب اسلامی این شهرستان خبر داد.

به گزارش جنوب پرس ، محمود صفری با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مرتضی آوینی و فرارسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار داشت: در هفته هنر انقلاب اسلامی فراخوان جشنواره چاووشی توسط بسیج هنرمندان لامرد صورت می‌گیرد.

وی افزود: یک سری سنت‌های ریشه‌ای در فرهنگ اسلامی وجود دارد که امروز کم‌رنگ شده است و باید  آیین‌های دینی و مذهبی مانند چاووشی در دعای سحر ماه مبارک رمضان که بسیار دل‌انگیز بود را بیشتر معرفی کنیم.

مسوول بسیج هنرمندان لامرد از فراخوان و برگزاری جشنواره عکس انقلاب اسلامی در این شهرستان نیز خبر داد و گفت: این جشنواره در سطح شهرها و روستاهای لامرد برگزار می‌شود که با برگزاری این جشنواره به‌ عکس‌های جدید دیگر انقلاب اسلامی دست پیدا می‌کنیم.

صفری ادامه داد: با برگزاری جشنواره عکس انقلاب اسلامی نسل جدید انقلاب اسلامی نیز با چگونگی شکل‌گیری انقلاب اسلامی بیشتر آشنا می‌شوند.

وی با اشاره به تقدیر از مؤلفین دفاع مقدس در هفته هنر انقلاب اسلامی تصریح کرد: در هفته هنر انقلاب اسلامی یاد و خاطره و تجلیل از شهید شاخص عرصه هنر عبدالرضا عامری و مسوول فرهنگی زنده‌یاد دکتر محمدعلی حیاتی انجام می‌شود.

مسوول بسیج هنرمندان لامرد خاطرنشان کرد: نشست بصیرتی هنرمندان با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لامرد در هفته هنر انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

صفری بابیان اینکه شاخص‌ترین هنر در لامرد تعزیه می‌شود که سالیانه سوگواره تعزیه کشوری در این شهرستان برگزار می‌شود بیان داشت: به دنبال آن هستیم که با احداث پارک هنرمندان یک فضای نمایش‌های میدانی در این پارک ایجاد شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما