کدخبر : 129576
پنج شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳
فاقددیدگاه
پرینت

نمایشگاه عکس و اسناد همکاری سازمان ملل و ایران گشایش یافت

جنوب پرس: نمایشگاه «عکس و اسناد همکاری سازمان ملل متحد و ایران» با حضور معاون مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در ایران در آیینی در نگارخانه تاروپود مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان فارس در شیراز آغاز به کار کرد.

به گزارش جنوب پرس ، رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان فارس  در حاشیه آیین گشایش نمایشگاه «عکس و اسناد همکاری سازمان ملل متحد و ایران» که با حضور معاون مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در ایران برگزار شد، اظهار داشت: در این نمایشگاه ۳۶ عکس تاریخی که گویای حضور ایران در جامعه بین‌الملل و نقش کلیدی آن در تاسیس سازمان ملل متحد است به نمایش در آمده است.

سیداحمد نجفی افزود: در این نمایشگاه حضور شخصیت‌های برجسته ایرانی هنگام تأسیس این سازمان جهانی، سفر هفت دبیرکل‌ سازمان ملل متحد به ایران و گزیده‌ای از طرح‌های به اجرا درآمده این سازمان در ایران برای مدت یک هفته به نمایش گذاشته شده است.

وی ادامه داد: این نمایشگاه را سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) و مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران در راستای همکاری های دوجانبه و به منظور معرفی نقش ایران در تاسیس سازمان ملل متحد برپا کرده‌اند.

رئیس خبرگزاری ایرنا فارس گفت: مجموعه عکس‌ها و اسنادی که برای این نمایشگاه انتخاب شده مربوط به آرشیو مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی، مرکز اسناد و تاریخ دیپلماسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و مؤسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران است.

وی اظهار کرد: این نمایشگاه مشترک قرار است با همکاری خبرگزاری جمهوری اسلامی در سراسر کشور برپا شود و با تلاش و هماهنگی صورت گرفته، شیراز نخستین مرکز استانی است که در چارچوب همکاری با دفتر سازمان ملل در تهران میزبانی این نمایشگاه را برعهده دارد.

نجفی تصریح کرد: در برپایی این نمایشگاه در شیراز، مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان فارس، شورای اسلامی و شهرداری شیراز و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همکاری داشته‌اند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما