کدخبر : 129555
پنج شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
فاقددیدگاه
پرینت

پرحاشیه‌های شورای بوشهر مدعی شدند/ تهدید به برخورد قانونی

درحالی‌ که کارنامه‌ فعالیت‌های شورای پنجم بوشهر با وجود گذشت کمتر از 9 ماه پر از حاشیه و جنجال بوده یک عضو این شورا به‌جای پاسخ‌گویی به مردم، دیگران را متهم به حاشیه‌سازی و تهدید به برخورد قانونی کرده است.

به گزارش جنوب پرس ، درحالی‌ که کارنامه‌ فعالیت‌های شورای پنجم بوشهر با وجود گذشت کمتر از ۹ ماه پر از حاشیه و جنجال بوده یک عضو این شورا به‌جای پاسخ‌گویی به مردم، دیگران را متهم به حاشیه‌سازی و تهدید به برخورد قانونی کرده است.

اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر توانسته‌اند با تلاش مجدانه‌ای این دوره را به‌عنوان پرحاشیه‌ترین دوره‌ شورا معرفی کنند، اما در این‌بین اظهارنظر عجیب یک عضو شورای شهر همه را شگفت‌زده کرده است.

این فرد به جای پاسخ‌گویی در خصوص ناکارآمدی شورای شهر، حواشی انتخاب شهردار و مشکلات پیش‌آمده برای شهروندان در طول دوران فعالیت شورای پنجم در اثر سیاست‌زدگی برخی اعضا، دیگران را متهم به حاشیه‌سازی و تهدید به برخورد قانونی کرده است.

در رسانه‌های محلی به نقل از طاهره شمشیری عضو شورای اسلامی شهر بوشهر آمده است که “کارکنان شهرداری بدون توجه به حواشی به خدمات‌رسانی و ایفای وظایف خود بپردازند” و همچنین ادامه داده است که “با افرادی که شورا و شهرداری را وارد حاشیه کنند، برخوردهای قانونی خواهد شد”، حالا سؤال اینجاست که چه چیز جزء تصمیمات اشتباه که نشأت‌گرفته از عواملی هم چون جوانی و کم‌تجربگی، دانش ناکافی در حوزه مدیریت، سیاست‌زدگی و منفعت‌طلبی است می‌تواند شورا و شهرداری را وارد حاشیه کند؟

این عضو شورای شهر بوشهر که خود تاکنون حواشی قابل توجه‌ای در شورای اسلامی شهر بوشهر داشته در زمانی که تحت فشار افکار عمومی در خصوص عدم حضورش در جلسات شورای شهر بوده اعلام کرده بود که “من قبلا آبستراکسیون کردم بازهم می کنم، هر جایی می خواهید بگویید.” شمشیری در کنار برخی از اعضاء شورای شهرذ از جمله کسانی بودند که با غیبت‌های مکرر موجب تاخیر در انتخاب شهردار بوشهر شدند. عضوی که موافق انتخاب نبی دهقانی و مخالف اکثر گزینه های پیشنهادی دیگر اعضاء بوده است.

این عضو شورای شهر بوشهر پیش از این به دلیل فشارهای خارج از شورا از مردم عذرخواهی کرده و گفته بود: “هم من و هم کسانی که از بیرون فشار آوردند باید از مردم عذرخواهی کنند.”

نشست‌های پشت پرده در مسیر انتخاب میگلی‌نژاد به عنوان شهردار، فشارهای برخی اعضاء در جهت تغییرات سیاسی مدیران سازمان‌ها و معاونت‌های شهرداری -که همواره با اعتراض شهروندان و فعالان فرهنگی اجتماعی و حضورشان در صحن شورا روبرو شده است-  نوع حواشی در کنارگذاشتن میگلی‌نژاد از سمت شهرداری، عدم مشارکت و غیبت برخی اعضا یک جریان خاص در جلسات انتخاب شهردار و تأخیر در روند تصمیم‌گیری شورا، انتخاب شهرداری بدون سابقه و فعالیت برجسته حوزه اجرایی، انتخاب فردی حاشیه‌دار به عنوان چهره ماندگار شهر بوشهر در سال ۹۶، تخریب المان شهری در کمتر از یک سال و آن هم چند روز مانده به نوروز، انتقادات بی‌سابقه شهروندان و فعالین اجتماعی را بدنبال داشت، تنها بخشی از حواشی و تصمیمات سیاسی شورای شهر بوشهر در همین چند ماه فعالیت خود بوده است.

حال با این همه حاشیه و در حالی که هیچ کدام از اعضاء شورایی که حتی قادر به انتخاب یک شهردار به عنوان بدیهی‌ترین وظایف خود نیستند، نباید این اعضاء از مردم شریف شهر بوشهر مدعی باشند بلکه حداقل با کار و تلاش و دوری از فرافکنی به فکر مردمی باشند که همین دیروزها برای اخذ رای، خود را خدمتگذار مردم معرفی کردند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما