کدخبر : 129520
چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۸
فاقددیدگاه
پرینت

صنایع تبدیلی افزایش ارزش افزوده بخش کشاورزی را به همراه دارد

جنوب پرس: استاندار فارس گفت: توجه به توسعه صنایع تبدیلی در استان فارس ارزش افزوده بخش کشاورزی را افزایش خواهد داد.
تودیع و معارفه استاندار فارس شهریورماه 1396

به گزارش جنوب پرس ، اسماعیل تبادار ظهر چهارشنبه در شورای کشاورزی استان فارس تاکید کرد: تولیدات استان فارس بسیار متنوع و مناسبت است اما در بحث صنایع تبدیلی با مشکلات و کمبودهایی مواجه هستیم که باید رفع شود.

وی ادامه داد: بخش زیادی از اشتغال استان فارس در موضوع کشاورزی است و به طور حتم توسعه صنایع تبدیلی در افزایش اشتغال استان نیز تاثیر فراوان دارد.

استاندار فارس یادآور شد: چنانچه خواهان افزایش ارزش افزوده در استان هستیم باید به بخش کشاورزی توجه ویژه شود و برای رسیدن به این همه علامه بر صنایع تبدیلی باید به تعاونی ها نیز توجه شود.

تبادار تاکید کرد: تعاونی های روستایی در توسعه بخش های مختلف کشاورزی تاثیر فراوان دارند که برای این مهم باید مدیران توجه ویژه ای به وضعیت تعاونی های روستایی داشته باشند.

وی با اشاره به وضعیت خشکسالی استان نیز گفت: طی چندین سال گذشته استان فارس با مشکلات آبی فراوان مواجه است و به طور حتم این روند ادامه خواهد داشت به همین دلیل آموزش و ارائه راهکارهای صحیح برای کشاورزی الزامی است.

استاندار فارس تاکید کرد: ارائه آموزش های لازم برای کشاورزان نیز از طریق شرکت های تعاونی ممکن و بهتر است که در این راستا باید برنامه ریزی لازم را داشته باشیم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما