کدخبر : 129518
چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۶
فاقددیدگاه
پرینت

مردم و مسئولان اهدای خون را در فارس فرهنگ سازی کنند

جنوب پرس: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس گفت: مردم و فرمانداران استان در تامین نیازهای خونی استان فارس همکاری و فرهنگ سازی لازم را داشته باشند.
اهدای خون به زلزله‌زدگان کرمانشاه

به گزارش جنوب پرس ، هادی پژوهش جهرمی ظهر چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل انتقال خون فارس افزود: باید انتقال خون استان فارس به عنوان یک مرجعیت در کشور بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد زیرا استان فارس از گذشته تاکنون در مباحث درمانی و پزشکی دارای جایگاه ممتاز در کشور بوده است.

وی یاداور شد: در بحث اهدای خون نیز مردم و خیرین همواره یاری رسان بودند اما طی چند ماه شاهد کمبودهایی بودیم که خوشخبتانه جبران این کمبودها شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس افزود: لزوم توجه به داشته های خونی در استان فارس بسیار مهم است زیرا وسعت استان باعث بروز تصادفات می شود که برای نجات جان مردم باید خون کافی در دسترس باشد.

پژوهش یادآور شد: متاسفانه استان فارس در ایام تعطیلات نوروز نیز رتبه اول تصادفات کشور را به خود اختصاص داد که باید برای جلوگیری از فوت مصدومین همواره انتقال خونی قوی در استان وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: فرمانداران استان فارس باید در مباحث مربوط به انتقال خون همکاری لازم را داشته باشد و با فرهنگسازی مناسب مردم را بیش از گذشته تشویق به اهدای خون کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، طی این مراسم «مسعود ترابی» به عنوان مدیرکل جدید انتقال خون فارس معرفی شد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما