کدخبر : 129512
چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۹
فاقددیدگاه
پرینت

حرفه آموزی به عراقی ها در راستای دیپلماسی مهارت دنبال می شود

جنوب پرس:  رئیس اداره فنی و حرفه ای خرمشهر گفت: در راستای دیپلماسی مهارت، مذاکراتی برای آموزش فنی و حرفه ای به عراقی ها انجام شده است.
فنی و حرفه ای

به گزارش جنوب پرس ، سید محمد جواد شبر اظهار کرد: با هدف بهره مندی از ظرفیت منطقه آزاد و همجواری با کشور عراق، جلسات متعددی با طرف عراقی برگزار شد تا بتوان آموزش کارآموزان عراقی را آغاز کرد.

وی افزود: هیئت هایی از عراق از مرکز و تجهیزات آموزش فنی و حرفه ای بازدید کردند و تفاهم های اولیه انجام شده و در صورت رفع مشکلات می توان آموزش به شهروندان عراقی در بخش دولتی و خصوصی از  آعاز کرد.

رئیس اداره فنی و حرفه ای خرمشهر نوع آموزش به عراقی ها را تا کنون نامشخص دانست و گفت: اینکه برای آموزش به عراقی ها مربی به عراق اعزام شود و یا آموزش در منطقه انجام شود، بستگی به تفاهنامه های اولیه دارد.

وی از همکاری اداره کل فنی و حرفه ای و منطقه آزاد اروند در راستای اجرایی شدن اهداف فنی و حرفه ای اشاره کرد و افزود: سازمان منطقه آزاد اروند نگاه مثبتی به آموزش فنی و حرفه ای و مهارت آموزی دارد و گام های بلندی نیز در این راستا برداشته است که برگزاری دوره های تابستانی اوقات فراغت از جمله این اقدامات است.

شبر با تاکید بر اولویت بخشی به آموزش های بازار محور، توجه به ایجاد اشتغال در حوزه صنایع آبی و گردشگری را از مهمترین برنامه های این نهاد در سال جدید اعلام کرد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه محور توسعه شهرستان خرمشهر بندری بودن و هم مرز بودن با کشور عراق است آموزش در حوزه گردشگری و صنایع دریایی به عنوان یک اولویت در سال ۹۷ دنبال خواهد شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما