کدخبر : 129470
چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
فاقددیدگاه
پرینت
فرمانده انتظامی هرمزگان خبر داد؛

انهدام بزرگترین باند قاچاق خودروهای خارجی به کشور

جنوب پرس: فرمانده انتظامی هرمزگان از شناسایی و انهدام باند سازمان یافته قاچاق خودروهای سواری و کشف ۴۲۴ دستگاه خودرو قاچاق در هرمزگان خبر داد.
انهدام بزرگترین باند قاچاق خودروهای خارجی به کشور

به گزارش جنوب پرس ،  سردار عزیز الله ملکی صبح چهارشنبه در نشست خبری که در سالن فیروزه نیروی انتظامی برگزار شد، بیان داشت: یک باند سازمان یافته قاچاق خودروهای سواری در استان هرمزگان شناسایی و منهدم شد. تعدادی از افراد این باند دستگیر شده اند. در این اقدام پلیسی و اطلاعاتی ۴۲۴ دستگاه خودرو قاچاق به ارزش ۱۲۵۰ میلیارد ریال در هرمزگان کشف شد.

وی عنوان کرد: در راستای مبارزه جدی با پدیده شوم قاچاق با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی بسیار پیچیده یک باند سازمان یافته قاچاق خودرو که توسط نمایندگی چند شرکت مشهور خودروهای خارجی با استفاده از اسناد جعلی اقدام به واردات خودرو از مبادی رسمی می نمودند شناسایی و با تشکیل تیم کارآگاهی اطلاعاتی پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود:با محرز شدن ارتکاب جرم و به دست آمدن شیوه و شگرد قاچاقچیان پس از هماهنگی قضایی در یک عملیات ضربتی تعداد ۱۰۵ دستگاه خودرو که با اسناد جعلی و حتی بدون صدور پته های گمرکی از گمرک ترخیص و در انبار شرکت موجود بود توقیف شد.

بنا بر این گزارش مهر، این مقام انتظامی اظهار داشت:با دستگیری عاملین اصلی و ضبط اسناد و مدارک موجود در شرکت و انجام تحقیقات تکمیلی تعداد ۳۱۹ دستگاه دیگر از این خودروها که باشیوه جعل وارد و لیکن هنوز ترخیص قطعی نشده بود کشف که با هماهنگی مقام محترم قضایی در مجموع ۴۲۴ دستگاه خودرو توقیف گردید.

ملکی اذعان داشت: ارزش این محموله ۱۲۵۰ میلیارد ریال برآورد گردید که در این ارتباط تعداد ۷ نفر دستگیر شده و پرونده جهت رسیدگی به مرجع قضایی ارسال گردیده است.

فرمانده انتظامی هرمزگان خاطرنشان کرد:تحقیقات نشان دهنده فعالیت جعل،واردات غیر قانونی و فریب متقاضیان خودرو توسط این باند از سال ۹۲ تاکنون می باشد که پرونده برای کشف زوایای پنهان در دست  بررسی بوده و متعاقباً به استحضار مردم عزیز خواهد رسید.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما