کدخبر : 129296
یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹
فاقددیدگاه
پرینت

۳۴۰ جشنواره و جشن نوروزگاهی در استان اجراء شد

جنوب پرس: مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: در ایام نوروز برنامه‌های مهم و بانشاط از جمله ۳۴۰ جشنواره و جشن نوروزگاهی در استان بوشهر اجراء شد.

بوشهر| 340 جشنواره و جشن نوروزگاهی در استان اجراء شد

به گزارش جنوب پرس ، ناصر امیرزاده صبح امروز در نشست بررسی برنامه‌های ایام تعطیلات نوروز در استان بوشهر از افزایش ۱۲ درصدی مسافران نوروزی به استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: در این ایام  ۹٫۳ میلیون خودرو در محورهای مختلف استان بوشهر تردد کردند.

وی با اشاره به ثبت ۷٫۵ میلیون نفر شب اقامت در استان خاطر نشان کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده ۲۵ درصد میهمانان نوروزی استان بوشهر از استان‌های تهران، البرز و اصفهان بودند.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر از ایجاد گشت‌های دریایی در استان خبر داد و تصریح کرد:گشت‌های دریایی در استان بوشهر نوروز امسال نسبت به نوروز گذشته ۲۵ درصد افزایش یافت.

امیرزاده افزود: در این ایام بیش از ۴۵۰ هزار نفر با همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از گشت‌های دریایی به عنوان جاذبه مهم گردشگری نوروزی استفاده کردند.

وی، با اشاره به اجرای ۱۷ نوروزگاه در استان خاطرنشان کرد:برنامه و جشن‌های نوروزگاهی امسال نسبت به سال گذشته افزایش یافت به گونه‌ای که ۱۷ نوروزگاه برگزار شد.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر از اجرای جشنواره‌های مختلف در ایام نوروز خبر داد و بیان کرد: در ایام نوروز برنامه‌های مهم و بانشاط از جمله ۳۴۰ جشنواره و جشن نوروزگاهی در استان بوشهر اجراء که ۴۵ جشنواره آن در مرکز استان برگزار شد.

امیرزاده با اشاره به بازارچه‌های صنایع دستی در نقاط مختلف استان گفت:در ایام نوروز عرضه محصولات صنایع دستی ۴ برابر نسبت به نوروز سال قبل افزایش یافت به‌گونه‌ای که ۱۰ میلیارد ریال از محصولات صنایع دستی استان به فروش رسید.

وی از افزایش بوم‌گردی‌های روستایی خبر داد و بیان کرد: بوم‌گردی روستایی به ۱۱ بوم‌گردی در ایام نوروز افزایش یافت و بسیاری از گردشگران در این مکان‌ها اقامت کردند.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما