کدخبر : 129268
یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸
فاقددیدگاه
پرینت

مراسم روز مقاومت و پایداری هندیجان برگزار شد

جنوب پرس: مراسم روز مقاومت و پایداری هندیجان با حضور مسئولان مختلف برگزار شد.

عکس های جنگ عکس جنگ

به گزارش جنوب پرس ، امام جمعه هندیجان پیش از ظهر امروز در مراسم روز مقاومت و پایداری هندیجان اظهار کرد: رژیم بعثی وقتی در جبهه ها دچار شکست می شد، ناجوانمردانه شروع به بمباران هوایی شهرهای ایران اسلامی از جمله شهرستان مقاوم هندیجان در ۱۸ فروردین ماه سال ۱۳۶۷ کرد.

حجت الاسلام والمسلمین احمدساری اصل افزود: امیدوارم با پیگیرس مسئولان این  شهر به عنوان شهرستان مقاومت و پایداری ثبت ملی شود.

وی با تاکید بر مقاومت مردم هندیجان در دوران هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: مردم هندیجان در جبهه ها حضوری فعال داشتند و زنان شجاع شهرستان کارهای پشتیبانی از رزمندگان را انجام می دادند.

امام جمعه هندیجان یادآور شد: رژیم بعثی مزدور و معدوم برای تضعیف روحیه این مردم دست به بمباران هوایی در سال ۱۳۶۷ زد که در آن سال بیش از۲۰ نفر زن، مرد و کودک به شهادت رسیده و در عین حال تعدادی مجروح و منازل این مردم ویران شدند.

وی عنوان کرد: هویت ملت بزرگ ایران استقامت، ولایتمداری، شهدا و حفظ ارزش های دینی و مخصوصا آثار شهدا است و مردم ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس با عزت و ایمان قوی در مقابل تمام دشمنان و استکباران جهانی ایستادگی و مبارزه کردند.

ساری اصل اضافه کرد: هر جا که مردم حضور دارند، دشمنان نتوانستند کاری از پیش ببرند و ایران اسلامی در جهان و،مخصوصا منطقه خاورمیانه نقش تاثیر گذاری دارد.

امام جمعه هندیجان گفت: ایران در مقابل ابر قدرت های ظالم با نیروی ایمان و با پشتیبانی از ولایت فقیه به راه مقدس خود ادامه می دهد.

وی ادامه داد: بهترین الگوی مناسب رفتاری ترویج فرهنگ شهادت و ادامه راه شهدا است و همه عزت و افتخار کشور از برکات نورانی شهدا محقق شده است.

فرماندار هندیجان نیز در این مراسم بیان کرد: وجود شهدا باعث آرامش و نقطه قدرت ایران اسلامی است؛ ما مسئولان وظیفه داریم فرهنگ ایثار و شهادت را با بهترین روش در میان جوانان نسل های کنونی و به نسل های آینده منتقل کنیم.

مودت اضافه کرد: هندیجان یک شهری مذهبی و ولایتی است که در دوران هشت ساله از راه های زمینی و دریایی کمک های بی نظیری به عنوان پشتیبان در جبهه ها داشتند و اکنون که از آن دوران می گذرد، همچنان در خط ولایت و رهبری هستند و از کشور دفاع می کنند.

وی در پایان عنوان کرد: راه ملت ایران راه اهل بیت (ع) است و در مقابل هر تهاجم و تهدیدی با جان و دل ایستادگی و با تقدیم شهدای گرانقدر و سرافراز ایران اسلامی در جهان می درخشد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما