کدخبر : 129235
یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۹:۴۳
فاقددیدگاه
پرینت

فارس برای تقویت اقتصاد خود بر اشتغال تمرکز می‌کند/تفاهم استانداری و فنی‌وحرفه‌ای در بحث اشتغال

جنوب پرس: در چرخه‌ای که اقتصاد استان فارس نیاز به تقویت دارد و اشتغال باید افزایش یابد، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به خوبی عمل کرده است.

به گزارش جنوب پرس ، استاندار فارس در آخرین روزهای اسفند ۹۶ از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای برق و الکترونیک و شهید جعفری شیراز بازدید کرد و از نزدیک در جریان ارائه آموزش‌های مهارتی قرار گرفت.

در این بازدید تبادار، حضور فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در میان کارآموزان این مراکز را مطلوب دانست و علت شرکت آن‌ها در این دوره‌ها را نیز جویا شد که در پاسخ مهارت‌آموزی منطبق بر نیاز بازار به عنوان انگیزه شرکت در این کلاس‌ها مطرح شد.

در چرخه‌ای که اقتصاد استان نیاز به تقویت دارد و اشتغال باید افزایش یابد، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به خوبی عمل کرده است.

آموزش کاربردی و تقویت بازار کار

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای فارس با تاکید بر کاربردی بودن آموش‌های عملی به خبرنگار فارس می‌گوید: آنچه مسلم است و همانطور که استاندار فارس نیز تاکید کرده است، تاثیر آموزش‌های مراکز فنی‌وحرفه‌ای باید در بازار کار ملموس باشد.

حشمت کوشکی ادامه می‌دهد: صرف ارائه آموزش در قالب یک دوره کفایت نمی‌کند زیرا آموزش باید با کیفیت و دقت همراه باشد تا نتیجه عملی خوبی ارائه دهد.

وی تاکید می‌کند: هدف از ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، حرفه‌ای‌تر شدن افراد در یک تخصص و رشته است و به همین دلیل است که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی نیز در این دوره‌ها شرکت می‌کنند.

کوشکی معتقد است: کسب مهارت کافی، پیش نیاز بسیاری از مشاغل است و اشتغال‌زایی در استان زمانی تحقق می‌یابد که آموزش به شکل حرفه‌ای و مطلوبی به کارآموزان ارائه شود.

وی با اشاره به تاکیدهای استاندار فارس در مقوله ایجاد اشتغال بیان می‌کند: تبادار معتقد است که مهارت یابی باید به مراکز آموزشی و دانشگاه ها برده شود.

کوشکی می‌افزاید: بر اساس، تاکید استاندار فارس بر ارتباط مراکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان با مراکز صنعتی و اقتصادی، لازم است تا زمینه هم‌افزایی برای آموزش نیروها و بهره گیری از نیروهای خبره و کارآمد در مراکز فنی و حرفه‌ای مهیا شود.

تفاهمی برای اشتغال در استان

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان به انقعاد یک تفاهم مشترک میان این اداره و سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر لامرد(ایمیدرو) و استانداری فارس اشاره می‌کند و می‌گوید: این تفاهم با تمرکز بر روی به‌کارگیری جوانان جویای کار در صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی لامرد منعقد شده است.

کوشکی می‌افزاید: علاوه بر مقامات استانی، ربیعی، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه حضور داشت و  ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در کنار صنعت در منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر لامرد را مکمل اشتغال‌زایی در لامرد و شهرستان‌های مجاور دانست.

وی تاکید می‌کند: این منطقه ویژه از ظرفیت جذب بیش از ۳۰ هزار نیرو در افق ۳ ساله خود در صنایع مختلف برخوردار است که گام موثری در ایجاد اشتغال در استان به شمار می‌رود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما