کدخبر : 129229
یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۹:۴۰
فاقددیدگاه
پرینت

جمع‌آوری و معدوم‌سازی بیش از ۱۹ هزار مواد غذایی در طرح نوروزی خرمشهر

جنوب پرس: رئیس مرکز بهداشت خرمشهر گفت: در طرح نوروزی خرمشهر بیش از ۱۹ هزار مواد غذایی جمع‌آوری و معدوم‌سازی شد.

به گزارش جنوب پرس ، یدالله مصدر امروز با اشاره به پایان یافتن طرح سلامت نوروزی، اظهار کرد: طرح سلامت نورزی امسال از ۲۰ اسفند ۹۶ آغاز شده و در این طرح حدود یک‌هزار و ۴۶۹ محل بازرسی و از ۴۷ محل اسکان کاروان‌های راهیان‌نور در خرمشهر بازدید شد.

وی افزود: کارشناسان بهداشت محیط شهرستان خرمشهر، طی بازدیدهای خود کیفیت آب آشامیدنی، مواد غذایی آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی محل اسکان راهیان‌نور را بررسی کردند که از ابتدای طرح حدود ۸۴ نمونه آب و ۲۵ نمونه مواد غذایی از این محل‌ها اخذ و ۲۸۴ مورد نیز کلرسنجی انجام شد.

رئیس مرکز بهداشت خرمشهر در ادامه با بیان اینکه بازرسی از سطح شهرستان اعم از استراحتگاه‌ها و محل‌های عرضه و تهیه مواد غذایی و امکان عمومی نیز به صورت مرتب و با شدت بیشتری در این مدت انجام می‌شد، شمار بازرسی‌های انجام شده از این محل‌ها را یک‌هزار و ۴۶۹ مورد اعلام کرد.

وی افزود: در طی بازدیدهای انجام شده که سه مورد به صورت مشترک با دیگر دستگاه‌های شهرستان بوده است، ۴۳ مورد اخطار بحرانی و غیر بحرانی برای محل‌های تهیه و عرضه مواد غذایی صادر و چهار مرکز متخلف نیز به مراجع قضایی معرفی شدند که یک مورد به تعطیلی محل منجر شد.

مصدر نمونه برداری و سنجش سلامت آب و غذا در سطح شهرستان را هم یادآور شد و گفت: طی این بازدید ۱۴۱مورد نمونه برداری موادغذایی و ۶۹۴ مورد سنجش با تجهیزات پرتال انجام شد و یک‌هزار و ۲۴۹ مورد هم کلرسنجی انجام گرفت.

وی میزان جمع‌آوری و معدوم سازی مواد غذایی در این مدت را  ۱۹ هزار و ۸۶۴ مورد اعلام کرد.

رئیس مرکز بهداشت خرمشهر همچنین به  حضور کارشناسان بهداشت محیط در مراسم اعتکاف برای اطمینان از سلامت معتکفین اشاره کرد و گفت: امسال کارشناسان بهداشت محیط در مراسم اعتکاف تعیین شده نیز حاضر شدند و علاوه بر اخذ ۱۲ مورد نمونه آب از این محل‌ها، به ارائه خدمات آموزشی همچون آموزش در خصوص بهداشت فردی، ریزگردها، بهداشت آب پرداختند و پمفلیت‌های آموزشی را میان معتکفین توزیع کردند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما