کدخبر : 128707
پنج شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
فاقددیدگاه
پرینت

نگاه توسعه در شهرها باید متوازن باشد

جنوب پرس: نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهر نشینی رو به افزایش است خواستار توسعه متوازن خدمات به منظور جلوگیری از مهاجرت به شهرها شد.

به گزارش جنوب پرس ، محمدرضا رضایی صبح امروز در نشست شورای اسلامی شهرستان جهرم با بیان اینکه در بحث برنامه ششم توسعه و قانون بودجه ۹۷ به‌دنبال کمک به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بوده‌ایم٬ اظهار داشت: با تصویب مجلس از طریق مالیات بر ارزش افزوده درآمد دهیاری‌ها و شهرداری‌ها افزایش پیدا کرده و در طراحی جدید این مبلغ به حساب مستقیم آن‌ها واریز می‌شود.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی افزود: در شهر جهرم دست‌کم ۱۵ میلیارد تومان به صورت سالانه به حساب شهرداری واریز می‌شود که دست‌کم در هزینه کرد امور جاری شهرداری نقش مؤثری دارد.

وی با بیان اینکه‌ شوراها به عنوان رابط مردم و مسؤولین هستند گفت: جنس شوراها از جنس قوه مقننه بوده و شورای شهرستان باید به شوراهای پایین دستی کمک دهد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توقع شهرنشینی روز به روز افزایش می‌یابد٬ گفت: با افزایش رو به رشد جمعیت شهر‌ها، شهرداری‌ها باید تقویت شده تا فعالیت اجتماعی و فرهنگی آن قوی‌تر شود.

رضایی با بیان اینکه باید توسعه متوازن شهرستان دنبال شود تصریح کرد: این حق همه مردم است که از خدمات متوازن بهره‌مند شوند و اگر شهرستان متوازن رشد نکند باعث نارضایتی مردم و مهاجرت به یک نقطه خاص می‌شود.

وی افزود: باید حداقل نیازهای زندگی را روستاها نیز فراهم کرد تا از مهاجرت به شهرها جلوگیری شود.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: فضای همدلی در بین مسؤولین شهرستان جهرم و مردم وجود دارد و این خدمات ارائه‌ شده آثار خیری است که می‌تواند برای مردم باقی بماند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما