کدخبر : 128577
دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۹:۵۸
فاقددیدگاه
پرینت

گردشگری با طعم بهارنارنج شیراز/ فالوده ای که خاطره سازی می کند

گردشگرانی که به استان فارس و شهر شیراز سفر می کنند می توانند خاطره یک سفر به یادماندنی را با سوغاتی های منحصر به فرد این منطقه تکمیل کنند.
بهارنارنج

به گزارش جنوب پرس ، کلوچه و مسقطی، عرقیجات شیراز، گلاب میمند، انجیر استهبان و… سوغاتی های  فارس را تشکیل می دهند که می تواند برای گردشگران سفر در خطه فارس را خاطره انگیزتر کند.

کلوچه و مسقطی یکی از شیرینی‌های معروف ایرانی است و  از سوغات های شیراز محسوب می‌شود.

کلوچه این شیرینی از آرد، تخم مرغ، شکر  و چند افزودنی دیگر تشکیل می شود و  مسقطی آن نیز نیز از آب، شکر، نشاسته و گلاب درست می شود.

عرقیجات ناب شیراز و گلاب میمند

میمند در ۹۵ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است. در میمند انواع عرجیات به ویژه گلاب تهیه و  در اقصی نقاط کشور نیز صادر می شود.

بوی خوش  گل های محمدی در فصل بهار از کیلومترها قابل استشمام است و هر ساله گردشگران بسیاری را به سمت میمند می کشاند.

گردشگرانی که به شیراز سفر می کنند گلاب و سایر عرقیجات را نیز با خود به همراه می برند.

بهار نارنج

بوی خوش بهار نارنج این روزها در فضا پیچیده است. بهار نارنج شیراز می تواند خاطره سفر به شیراز را برایتان عطرآگین کند.

می توان خشک شده بهارنارنج را با چای دم کرد تا  طعم دلچسبی به چایی بدهد و هم می‌شود شربت آن  را سوغات برد. معروف است بهارنارنج برای کسی که مشکل کم خوابی دارد بهترین درمان است و همچنین  آرام بخش، ضد هیجان و اشتهاآور است.

فالوده شیرازی

نمی شود به شیراز سفر  کرد و فالوده (پالوده) شیرازی را نخورد. فالوده ای که گردشگران نظیر آن در هیچ کجای ایران نمی توانند صرف کنند.

برای تهیه پالوده به روش سنتی ابتدا مقداری نشاسته تازه را در آب حل می‌کردند و آن را روی حرارت کم می‌پختند تا کمی غلیظ شود. سپس داخل یک ظرف استوانه‌ای از جنس مس می‌ریختند و با دسته چوبی بر آن فشار وارد می‌کردندنشاسته به شکل رشته‌هایی نازک از بخش آب‌کش مانند انتهای ظرف بیرون می‌آمد.

این رشته‌ها که همچنان گرم بودند را مستقیماً به داخل آب بسیار سرد می‌ریختند تا سفت شوند. این ماده اولیه سپس روی یخ تراشیده شده ریخته می‌شد و با شربت ساده یا آبلیمو یا شربت آلبالو و کمی گلاب مزه‌دار می‌گشت. طعم‌هایی نظیر آب لیمو، به لیمو، آب شاتوت، گلاب، عرق‌های گیاهی مثل شاه تره و نسترن و را نیز به فالوده اضافه می کنند.

انجیر استهبان

استهبان پایتخت قطب  انجیر دیم دنیا  محسوب می شود.

کیفیت انجیر استهبان در کشور کم نظیر است و همواره به کشورهای مختلف دنیا نیز صادر می شود از این رو مسافرانی که به فارس سفر می کنند می توانند انجیر استهبان را نیز با خود به سوغات ببرند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما