کدخبر : 128187
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۸
فاقددیدگاه
پرینت
فرماندار آبادان خبر داد:

قول وزیر علوم برای عدم انتقال دانشگاه صنعت نفت به وزارت علوم

جنوب پرس: فرماندار ویژه آبادان و معاون استاندار خوزستان گفت: آقای دکتر غلامی به ما قول داد که فعلا دانشگاه صنعت نفت آبادان به وزارت علوم منتقل نمی شود و مدیریت این دانشگاه در سال 97 مانند سال 96 خواهد بود.
دانشگاه صنعت نفت
به گزارش جنوب پرس ، عزیزالله شهبازی با اشاره به بحث انتقال دانشگاه صنعت نفت آبادان از وزارت نفت به وزارت علوم، اظهار کرد: با توجه به مطرح شدن مساله انتقال دانشگاه صنعت نفت آبادان از وزارت نفت به وزارت علوم، مردم و نخبگان آبادانی با توجه به قدمت ۷۰ساله این دانشگاه بسیار ناراحت شدند.
وی افزود: امروز آقای دکتر غلامی، وزیر علوم به آبادان سفر کرد. در این سفر من به همراه آقای دکتر عامر کعبی نماینده آبادان با مذاکراتی که با وزیر علوم داشتیم، مسایلی را در خصوص بحث انتقال دانشگاه صنعت نفت به وزارت علوم مطرح کردیم.
فرماندار ویژه آبادان تصریح کرد: در این مذاکرات نگرانی و دغدغه مردم و نخبگان آبادان را به وزیر علوم منتقل کردیم. در این زمینه آقای دکتر غلامی عنوان کرد که اداره دانشگاه آبادان در سال ۹۷ مانند سال ۹۶ خواهد بود و هیچ تغییری به وجود نمی آید.
شهبازی عنوان کرد: آقای وزیر در آن جلسه به ما گفت که نگرانی وزارت نفت در بحث پذیرش دانشجو است زیرا این وزارتخانه چندین سال که در دفترچه تعهد استخدام به دانشجویان خود نمی دهد و در نتیجه با ریزش دانشجو در این دانشگاه مواجه هستیم.
وی ادامه داد: آقای دکتر غلامی عنوان کرد که در بحث پذیرش در این دانشگاه دستورات لازم را به سازمان سنجش خواهم داد. همچنین ایشان گفت که پروژه انتقال دانشگاه صنعت نفت آبادان به وزارت علوم یک پروژه زمان بر است و با توجه به قدمتی که دانشگاه دارد، برای انتقال نیاز به کار کارشناسی است.
بنا بر این گزارش ایسنا، فرماندار ویژه آبادان گفت: وزیر علوم به ما گفت که برای آنکه دانشگاه سرپا باشد و بتواند به عنوان یک دانشگاه صنعتی فعالیت کند، قطعا الزامات و موافقت نامه های کارشناسی نیاز دارد و در این زمینه هر دو وزارت خانه علوم و نفت باید با یکدیگر توافق کنند.
شهبازی ادامه داد: وزیر علوم به ما قول داد که وضعیت دانشگاه صنعت نفت آبادان در سال ۹۷ به همین شکلی که اکنون اداره می شود، خواهد بود و هیچ جای نگرانی برای مردم، دانشجویان و نخبگان شهر آبادان در بحث انتقال این دانشگاه به وزارت علوم وجود ندارد.
وی بیان کرد: آقای دکتر غلامی به ما قول داد که فعلا دانشگاه صنعت نفت آبادان به وزارت علوم منتقل نمی شود و مدیریت این دانشگاه در سال ۹۷ مانند سال ۹۶ خواهد بود.
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما