کدخبر : 128185
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۰
فاقددیدگاه
پرینت
وزیر راه و شهرسازی:

جنوب کشور مکان مناسبی برای زندگی، کار و تولید ثروت است

جنوب پرس: وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه جنوب کشور مکان مناسبی برای زندگی، کار و تولید ثروت است، گفت: اصلی ترین موضوع در سال جدید در سفرهای تمامی شقوق حمل ونقل آسایش، روانی حرکت و ایمنی مسافران طی ایام نوروز است.
عباس آخوندی

به گزارش جنوب پرس ، عباس آخوندی در حاشیه سفر به استان هرمزگان از آمادگی بالای بنادر استان هرمزگان در پذیرایی از مسافران نوروزی خبر داد.

آخودی گفت: سه شناور اضافه شده به ناوگان مسافری دریایی استان هرمزگان، کیهان پیشرو با ظرفیت حمل ۱۱۲ نفر مسافر به‌صورت درجا در هر سفر دریایی، اطلس پیشرو با ظرفیت حمل ۱۱۲ نفر مسافر به‌صورت درجا در هر سفر دریایی و قشم پیشرو با ظرفیت حمل ۱۱۲ نفر مسافر به‌صورت درجا در هر سفر دریایی هستند.

وی اضافه کرد: با الحاق این سه فروند شناور جدید مسافری، تعداد شناورهای فعال مرکز استان هرمزگان که در طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۹۷ مشارکت دارند، از ۳۸ فروند درگذشته به ۴۱ فروند و ظرفیت مجموع ۴ هزار و ۳۷۲ صندلی در وضعیت فعلی افزایش‌یافته است.

آخوندی ادامه داد: با توجه به سنتی که در ایران وجود دارد و موقیعت خوب و زیبایی که در جنوب وجود دارد، سفرهای دریایی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه جنوب کشور و به ویژه استان هرمزگان مقصد عمذه سفرهای دریایی در کشور است، تلاشهای سازمان بنادر و دریانوردی را برای سفرهای دریایی قابل توجه دانست و عنوان کرد: سازمان بنادر و دریا نوردی تلاش کرد در سال جاری ۹ اسکله بندری در جنوب کشور ایجاد کنند تا مردم سفرهای ایمنی داشته باشند.

عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: بحث سیستم فروش بلیت و ایمنی کشتیها از دیگر برنامههایی بود که سازمان بنادر در دستور کار قرار داد و خوشبختانه از شهرویر سال جاری این تدابیر اغاز شده است. سازمان بنادر به عنوان یکی از زیرمجموعه های وزارت راه و شهرسازی بر فروش بلیتها و ایمنی کشتی ها نظارت دارد و بررسی می کند که لنچ ها با ایمنی کامل بین بنادر تردد کنند.

وی از دیگر اقدامات سفرهای دریایی را تنظیم فروش بلیت هم به صورت اینترنتی و روش های سنتی فروش بلیت عنوان کرد و گفت: خوشبختانه ۴۱ وسیله نقلیه دریایی از بندر ایجاد شده. و تردد از بندر شهید حقانی به جزایر قشم، هرمز و سایر جزایر کشور تدارک دیده شده و تورهای گردشگری مناسبی نیز طراحی شده اند تا مردم ایران از دریای خلیج فارس لذت ببرند.

آخوندی اضافه کرد: تمام تلاش ما این است که مردم سفرهای مطمئن و همراه با آسایشی را در جزایر جنوب کشور داشته یاشند.

بنا بر این گزارش ایسنا، وی همچنین با تاکید بر اینکه اصلی ترین موضوع در سال جدید در سفرهای تمامی شقوق حمل ونقل آسایش، روانی حرکت و ایمنی مسافران است، خاطرنشان کرد: معمولا در روزهای پایانی سال و روزهای نخستین سال جدید به پایانه های مهم سر می زنم و از آنها بازدید می کنم که امسال از استان هرمزگان آغاز شده است و این سنتی است که همواره بر ان تاکید داشته ایم.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: شادابی سفرها و یکپارچیگی آنها برای ما حایز اهمیت است. همچنین تلاش داریم مردم از نواحی مختلف کشور بازدید کنند و با شهرهای مختلف آشنا شوند.

وی در پایان گفت: در جنوب کشور ظرفیتهای بی کرانی وجود دارد و همین سفرها جرقه‌ای می‌شود برای مردم ایران تا بدانند که جنوب کشور جایی خوبی برای زندگی، کار و ایجاد ثروت است. بنابر این برای ما اهمیت دارد تا فضای تبادل اطلاعاتی را برای مردم فراهم کنیم.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما