کدخبر : 127938
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
فاقددیدگاه
پرینت

نامه تأثیرگذار بانوی ۸۰ ساله شیرازی/نوع‌دوستی در ذات مردم ایران

تولید خبر خوب تنها بهانه می‌خواهد و بهانه خبر امروز ما نامه تأثیرگذار بانوی 80 ساله شیرازی است.

به گزارش جنوب پرس ، کافی است به دنبال خبر خوب باشیم تا به‌خوبی، زیبایی‌ها را ببینیم.

دوران دفاع مقدس را می‌توان سال‌های اوج تولید خبرهای خوب از مردم سرزمین حماسه و ایثار ذکر کرد که هر کس به‌گونه‌ای و با زیباترین روش‌ها، دل‌بستگی خود به کشور را ثابت می‌کرد.

در این میان پیرزنی با پخت نان و کودکی بی‌بضاعت با فرستادن قوطی خالی کنسرو به‌عنوان لیوان یک رزمنده، بیشترین نقش را برای تولید خبر خوب در جامعه ایفا می‌کردند.

اما پیشگامی مردم، برای تولید خبرهای خوب و امیدوارکننده باید الگوی کسانی باشد که برای خدمت به جامعه و نشاندن لبخند بر لبان آنان مسوولیت پذیرفته‌اند.

اوج تلاش‌های مردمی برای تولید چنین اخباری بعد از دوران دفاع مقدس را باید در مواقع بروز حوادث طبیعی جستجو کرد که همگان و حتی کسانی که خود نیازمند یاری هستند، برای نشاندن لبخندی بر گونه یک هم‌وطن تلاش می‌کنند.

برای خوب شدن حالمان نامه‌ای از یک بانوی ۸۰ ساله شیرازی که خود و فرزندش فلج و زمین‌گیر هستند ولی خبری خوب برای الگوبرداری دیگران منتشر کرده‌اند را مرور می‌کنیم.

زهرا دمی‌زاده در نامه‌ای به آدرس «کرمانشاه فرمانده پروژه عمرانی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا» نوشته است:

«بسمه‌تعالی. فرمانده عزیزم پسرم من مادری ۸۰ ساله هستم که زمانی که زلزله آمد پول نداشتم کمک کنم به مردم کرمانشاه و قصر شیرین خیلی ناراحت بودم خودم و فرزندم فلج و زمین‌گیر هستیم و مستأجر در شیراز در این مدت پس‌انداز کردم و ۲۰۰ هزار تومان برایت می‌فرستم که من هم در این کار که شما برادران سپاه انجام می‌دهید شریک کار خیر باشم امیدوارم که در این راه سازندگی خرج شود.»

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما