کدخبر : 127918
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۸:۵۷
فاقددیدگاه
پرینت

عملیات اجرایی ۳ طرح آب و فاضلاب در شوش آغاز شد

جنوب پرس: مدیر عامل آب و فاضلاب خوزستان گفت: عملیات اجرایی ۳ طرح آب و فاضلاب در شهرستان شوش با اعتبار بیش از ۲۷۰ میلیارد ریال آغاز شد.
فاضلاب

به گزارش جنوب پرس ، صادق حقیقی پور شامگاه دوشنبه در حاشیه مراسم کلنگ زنی پروژه های آب و فاضلاب خوزستان اظهار داشت: عملیات اجرایی سه طرح آب و فاضلاب در شهرستان شوش با اعتبار  ۲۷۰ میلیارد و ۷۰۰  میلیون ریال آغاز شد در همین راستا همچنین پروژه اصلاح و بازسازی خطوط، شبکه فاضلاب و تلمبه خانه انتقال فاضلاب شرق شوش واقع در شهرک سلمان فارسی و  دانیال نیز با طول ٩٠ کیلومتر آغاز شد.

وی با اشاره به آغاز عملیات احداث دو تلمبه خانه فاضلاب با ظرفیت انتقال ۷۰۰ لیتر فاضلاب در ثانیه تصریح کرد: اعتبار ۲۰۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریالی این پروژه از محل اسناد خزانه اسلامی تامین و در مدت زمان ۲۰ ماه وارد مدار بهره برداری می شود.

حقیقی پور گفت: هم اکنون درصد پیشرفت فیزیکی پروژه فاضلاب در شهر شوش ۱۹ درصد است که با اجرای این طرح این آمار به ۴۰ درصد نیز افزایش پیدا می کند.

رئیس هیئت مدیره آبفا خوزستان با اشاره به اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب در کوی ابوذر شوش عنوان کرد: عملیات اجرایی اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب کوی ابوذر در این شهرستان با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال و به طول بیش از ۱۴ کیلومتراجرایی شد.

وی با اشاره به شبکه قدیمی و فرسوده این منطقه گفت: شبکه آب آشامیدنی این شهرک بسیار قدیمی و فرسوده بود؛ به همین دلیل مشکلات عدیده ای از لحاظ کمی و کیفی برای ارائه خدمات آبرسانی به اهالی این شهرک به وجود آمد. این طرح در راستای افزایش کیفیت آب در این منطقه انجام خواهد شد.

مدیر عامل آبفا خوزستان با اشاره به کلنگ زنی دیگر پروژه آبرسانی در منطقه زیباشهر شوش افزود: عملیات اجرایی بازسازی و افزایش ظرفیت تلمبه خانه تاسیسات آبرسانی منطقه زیباشهر  در این شهرستان نیز با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال آغاز شده است. با اجرای این طرح، ساختمان های؛ ایستگاه پمپاژ، نگهبانی، کلر زنی، دیزل ژنراتور ساخته خواهند شد.

مدیر عامل آبفا خوزستان همچنین عنوان کرد: شوش یک شهر باستانی و قدیمی است؛ با توجه به مسائل زیست محیطی در این شهرستان، احداث پروژه هایی همچون تصفیه خانه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

حقیقی پور تصریح کرد: با پیگیری استاندار خوزستان و مجمع نمایندگان استان، از فروردین ماه سال جاری، نهضت رشد و توسعه در زمنیه ارتقاء خدمات رسانی این شرکت آغاز شد. در همین راستا عملیات اجرایی پروژه تصفیه خانه شرق شوش در منطقه سلمان آغاز شده است؛ پس از اتمام این پروژه ٢٠ هزار نفر تحت پوشش مستقیم شبکه فاضلاب مدرن قرار می گیرند.

وی افزود: احداث تصفیه خانه فاضلاب شوش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. با احداث این تصفیه خانه، سالیانه بیش از ٢٠ میلیون متر مکعب فاضلاب در این شهرستان تصفیه خواهد شد.

مدیر عامل آبفا خوزستان تصریح کرد: شهرستان شوش، یکی از قطب های مهم کشاورزی در استان محسوب می شود، به همین دلیل اجرای این پروژه در دستور کار قرار گرفته است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد