کدخبر : 127721
یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
فاقددیدگاه
پرینت

تنوع کشت محصولات کشاورزی در استان بوشهر افزایش می‌یابد

جنوب پرس:  معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: تنوع کشت محصولات کشاورزی در استان بوشهر افزایش می‌یابد.
چغندر قند

به گزارش جنوب پرس ، خسرو عمرانی صبح یکشنبه در بازدید از مرحله داشت و طرح امکان سنجی کشت چغندر قند پاییزه در روستای سمل شهرستان تنگستان اظهار داشت: تنگستان دارای ظرفیت‌های بالایی در بخش کشاورزی است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: طرح امکان سنجی کشت چغندر قند در شهرستان تنگستان از طرح‌های بسیار مهمی است که می‌تواند نقش مهمی در توسعه بخش کشاورزی داشته باشد.

وی اضافه کرد: کشت محصولات با دوره آبیاری کمتر، تنوع کشت محصولات در استان، کشت محصولات در فصل پاییز و زمستان برای استفاده از نزولات آسمانی از اهداف این طرح است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنگستان گفت: مرحله داشت چغندر قند در روستای سمل شهرستان تنگستان با حضور جمعی از کشاورزان و معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان، مورد بازدید قرار گرفت.

اردشیر علایی بیان داشت: امید است با کشت چغندر قند به جای کشت هایی با دوره آبیاری بالا در شهرستان بتوان با مصرف بهینه آب در میزان آب صرفه جویی کرده و همچنین با کشت در فصول پاییز و زمستان بتوان از بارندگی های فصلی  استفاده کرد و بتوان در راه اقتصاد مقاومتی گامی به جلو برداریم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما