کدخبر : 127696
یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱
فاقددیدگاه
پرینت

کشف ۳۵۰ میلیارد تومان کالای قاچاق در سال جاری در هرمزگان

جنوب پرس: فرمانده دریابانی استان هرمزگان از کشف 350 میلیارد تومان کالا در سال جاری خبر داد و گفت: در سال گذشته 133 میلیارد تومان کشف کالای قاچاق صورت گرفته که در سال جاری شاهد رشد 140 هستیم.

به گزارش جنوب پرس ، علی‌اصغر خرم‌روی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اولویت‌های دریابانی استان هرمزگان اظهار داشت: مبارزه با قاچاق کالا و کنترل تجاوزات مرزی و همچنین برخورد قانونی با آنان از اهمیت این اولویت‌هاست.

وی به تشریح عملکرد سال ۹۶ در حوزه اقدامات و کشفیات دریابانی افزود: با همکاری سایر سازمان‌ها بالغ بر ۳ میلیون و هشتصد لیتر سوخت قاچاق کشف شده است.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان تصریح کرد: در سال گذشته ۶ تن و ۹۵۰ کیلوگرم مواد مخدر سنتی و صنعتی کشف شد که این رقم در سال جاری به ۱۰ تن و هشتصد کیلوگرم افزایش یافت و رشد ۵۵درصدی را شاهدیم.

خرم‌روی ادامه داد: با توجه به مشقت و سختی کار در دریا نسبت به خشکی، هر یک کیلوگرم کشف مواد مخدر در دریا با کشف  ۱۰کیلوگرم مواد مخدر در خشکی برابری می‌کند.

وی افزود: در سایر اقلام نظیر آرایشی و بهداشتی، دارو و مواد نیروزا و … در سال گذشته ۱۳۳ میلیارد تومان کشفیات داشتیم که این رقم در سال ۹۶، به ۳۵۰ میلیارد تومان افزایش یافت و در این زمینه با رشد ۱۴۰ درصدی مواجه بوده‌ایم.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان با اشاره به کاهش خروج غیرقانونی شناورها از کشور گفت: در سال جاری ۶ مورد بوده که با کاهش ۳۳  درصدی روبه‌رو بوده‌ایم.

خرم روی تصریح کرد: در سال گذشته مبلغ ۷۵ میلیارد تومان کشفیات انجام شده که در سال جاری این رقم به ۲۳۰ میلیارد تومان افزایش یافته و از یکم مهرماه تا ۱۸ اسفند ماه سال جاری، رشد ۲۰۴ درصدی را شاهد بوده‌ایم.

این مقام مسؤول، همچنین به معرفی برنامه‌های درباریانی در ایام نوروز ۹۷ اشاره داشت و گفت: طرح نوروزی از ۲۸  اسفندماه سال جاری آغاز و تا پایان روز ۱۵ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه از راه اندازی ۲۵ اسکله تفریحی در ایام نوروز امسال خبر داد و بیان داشت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده ارائه خدمات به مهمانان نوروزی در تعطیلات پایان سال ساماندهی شده است.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان از ماموریت ۱۵۰ فروند شناور و چهارصد نیرو در ایام نوروز سال جاری خبر داد.

وی در ادامه همچنین بر ضرورت افزایش نظارت و جلوگیری از فعالیت شناورهای غیرمجاز در بخش تفریح دریا تاکید کرد و بیان داشت: با حضور در مجموعه‌های تفریحی دریایی برای کاهش مشکلات احتمالی حضور خواهیم یافت.

خرم‌روی با بیان اینکه ساماندهی شناورهای استان در دستور کار قرار گرفته است، افزود: مبارزه با قاچاق کالا، مواد مخدر و مشروبات الکلی از اولویت‌های دریابانی استان هرمزگان است.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان در ادامه به کشف هفتصد قبضه سلاح شکاری و ۱۶۰ قبضه سلاح جنگی در سال جاری اشاره داشت و افزود: در طول سال جاری ۹ مورد تجاوز مرزی داشته‌ایم و در این رابطه تعداد  ۵۲ نفر را تحویل گرفته و ۶۲ نفر تحویل داده ایم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد