کدخبر : 127693
یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
فاقددیدگاه
پرینت

هرمزگان نیازمند مدیران تحول‌آفرین / ظرفیت‌های دریایی را به فعلیت نرسانده‌ایم

جنوب پرس: عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان با اشاره به اینکه هرمزگان نیازمند مدیران تحول‌گراست گفت: بسیاری از ظرفیت‌های دریایی در استان مغفول مانده وبه فعلیت نرسیده است.

به گزارش جنوب پرس ، احسان کامرانی با اشاره به دریامحور بودن هرمزگان اظهارکرد: بسیاری از ظرفیت‌های دریایی و گردشگری در استان مغفول مانده و باید برای برون‌رفت از این مشکل به سه رویکرد اساسی توجه کنیم.

وی افزود: ابتدا ظرفیت‌های دریایی در حوزه حمل و نقل دریایی، شیلات‌وآبزیان، ورزش‌های دریایی، کشتی‌سازی و صنایع دریایی شناسایی نموده و در مرحله بعدی این ظرفیت‌ها را به فعلیت رسانده و عملیاتی نماییم.

عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان گفت: در مرحله سوم باید مدیران تحول‌آفرین و تحول‌گرا داشته باشیم چرا که مدیران بشدت دچار روزمرگی شده و هر چه در توان داشته‌اند طی سال‌های اخیر عملی کرده و امروز دچار یکنواختی مدیریتی شده‌اند و لازم است که شخص استاندار در این حوزه  تحولاتی ایجاد نماید.

کامرانی تاکید کرد: در سفر وزیرکشور به هرمزگان طی بازدید از جزایر عنوان نمود هرمزگان توانایی تامین هزینه‌ها و درآمدزایی برای ۵ استان را دارد و بنده با اطمینان می‌گویم اگر به خوبی از تمامی ظرفیت‌های دریایی بهره‌برداری شود بیشتر از۵ استان را هم می‌توان تامین اعتبار نمود.

وی با اشاره به دریامحور بودن هرمزگان و وجود جزایر زیبا در این استان، گفت: وجود ۱۴ جزیره در هرمزگان از ۱۹ جزیره کشور نشان می‌دهد که ظرفیت‌های زیادی در حوزه گردشگری، توریسم زیست‌محیطی، توریسم بوم سازگار اکوسیتمی، توریسم ورزشی و تجارت، بانکرینگ و… وجود دارد که متاسفانه نتوانستیم تاکنون از آنها به درستی استفاده کنیم.

رئیس بسیج اساتید هرمزگان بیان کرد: اگر این جزایر در کشوری مثل انگلستان، بلژیک و یا هلند بود آیا به همین شکل به حال خود رها می‌شد؟ قطعا خیر، وجود ظرفیت‌های گردشگری و جزایر زیبا در خلیج‌فارس نیازمند تغییر نوع نگاه مدیران و تحولات اساسی در این حوزه است تا بتوانیم از جزایر و ظرفیت‌های دریایی به اشتغال‌زایی و درآمدزایی بپردازیم.

 این استاد دانشگاه در پایان گفت: هر تغییری نیازمند تغییر نوع نگاه مدیریتی است و باید برای بهره‌برداری از ظرفیت‌های دریایی و جزایر تحول‌آفرین بوده و به رفتارهای نوآورانه و خلاقانه روی بیاوریم تا بتوانیم از تمامی ظرفیت‌های دریایی در هرمزگان بهره ببریم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد